Wpis z mikrobloga

W 32 tygodniu ciąży dowiedziałam się, że moja nienarodzona córeczka jest dotknięta poważną wadą rozwojową. Za tydzień malutka przychodzi na świat i bardzo Was proszę o modlitwę za jej zdrowie i za szczęśliwe rozwiązanie. #mikromodlitwa
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anul: Trzymam mocno kciuki i wierzę, że będzie dobrze! Z tego co widzę, ta wada może wcale nie wpływać na prawidłowy rozwój dzieciaczka, więc głowa do góry!

Strasznie się przybiłem jak przeczytałem Twój pierwszy wpis. Mam dwójkę dzieci i mimo że nikomu nie mówiłem o tym, to przez cały okres obu ciąż nie było dnia żebym się nie bał o ich prawidłowy przebieg i zdrowie maluchów. Jest to gigantyczny stres,
  • Odpowiedz
@anul: o zesz Ty az mi serce szybciej zaczelo bic, moja narzeczona jest w 30/31 jakos tygodniu. Na kazdym usg boje sie coraz bardziej i modle sie "oby wszystko bylo dobrze"...

Oby było wszystko dobrze! Musi byc! Trzymam kciuki!
  • Odpowiedz
@anul: U mojego młodego lekarz podejrzewał nierozwinięcie się móżdżku, ale ostatecznie okazało się, że było to powodowane rozszczepem kręgosłupa. W skrócie rozszczep powodował że mózg był "ciągnięty w dół" w związku z czym własnie móżdżek wyglądał jak nierozwinięty. Z samym rozszczepem jest trochę problemów, tj młody wymaga rehabilitacji i ma problemy z chodzeniem, ale na szczęście pod względem umysłowym wszystko jest w jak najlepszym porządku. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie
  • Odpowiedz
bardzo mi przykro że musicie przez to przechodzić @anul :( ale wiem, że bedzie lepiej niż myslicie, dacie sobie ze wszystkim radę. skup się teraz na tym, że niedługo poznasz swoje maleństwo i staraj się odpocząć :)

w sprawie tego jej ACC pewnie czytałaś już niejedno forum, ale może umknęło Ci ze poza rehabilitacja warto dziecko stymulować przez tzw. integrację sensoryczną - jest bardzo prosta i możecie ćwiczyć sami :) tu
  • Odpowiedz
@anul: Bardzo Ci współczuję, mam nadzieję, że ostatnie badania jednak się nie potwierdzą. Moja koleżanka musiała jechać rodzić do specjalistycznego szpitala, bo lekarz stwierdził, że jej dziecko nie ma wątroby. Oczywiście dziecko urodziło się zdowe i wszystko było w porządku. Lekarze nie są nieomylni i z całego serca życzę Ci, żeby i w Twoim przypadku się pomylili.

@SilentJustice: Dla mnie każde usg to był taki stres, że raz
  • Odpowiedz
  • 0
wierz w to że będzie dobrze. Moi znajomi też zostali poinformowani o zespole Downa w ciąży. Dziecko urodziło się zdrowe w 100%. Życzę dużo radości razem z moim 4-ro miesięcznym synkiem :)
  • Odpowiedz
@anul: W mojej rodzinie urodziła sie dziewczynka która również miała byc chora. Wada serca ,chore nerki, liczne torbiele w brzuchu i dodatkowo zespół downa :/. Dziecko w tej chwili ma 5 mc i jest zdrowa.
  • Odpowiedz
@anul: mało kiedy sie pomodle ale w ciagu 2 dni dolacze do mojej intencji ;) chcialbym taka matke jak Ty , taka silna. Dasz rade, cholernie mocno w ciebie wierze :)Bedzie dobrze!
  • Odpowiedz