Wpis z mikrobloga

Moja propozycja na zdrową przekąskę do chrupania przed telewizorem lub komputerem:
Chrupiąca ciecierzyca o smaku pomidora i ostrej papryki – 2 porcje
Składniki:
✔ 2 szklanki ugotowanej ciecierzycy (może być z puszki);
✔ ostra papryka – u mnie kaszmirowa, ale może być jakakolwiek ostra;
✔ czosnek granulowany do smaku (u mnie pół łyżeczki);
✔ koncentrat pomidorowy 2 łyżeczki;
✔ oliwa 2 niepełne łyżki;

➥ Przygotowanie: Piekarnik nagrzać do 200 st. C. Ciecierzycę osuszyć papierowym ręcznikiem. Wsypać do miski i dodać przyprawy, oliwę i koncentrat. Wysypać ciecierzycę na rozgrzaną blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Piec 30-40 minut, co jakiś czas przemieszać. Otworzyć piekarnik i zostawić do wystygnięcia.

➊ Pieczona ciecierzyca jest dobrą, wysokobiałkową alternatywą dla orzeszków czy chipsów.
➋ Porcja tak przygotowanej cieciorki zawiera:
➥ Białko 12,8 g ➥ Tłuszcze 9,8 g ➥ Węglowodany 29,4 g ➥ Błonnik 15,4 g ➥ Energia: 289 kcal

➌ Dla porównania 2/3 paczki chipsów (5 garści) o smaku kebaba to:
➥ Białko: 5,8 g ➥Tłuszcze 29 g ➥ Węglowodany 53 g ➥ Błonnik 5,2 g ➥ Energia: 507 kcal

➍ Taka przekąska jest bardzo sycąca ze względu na bardzo dużą zawartość błonnika.
➎ Cieciorkę można przygotować z różnymi przyprawami, miodem, suszoną cebulą, wędzoną papryką.

Jem mięso, ale czasami lubię zjeść dania strączkowe. Jeśli jesteście zainteresowani, to wrzucę za jakiś czas przepis na typowo męską przekąskę - beef jerky.

Śledź moje kolejne wpisy pod tagiem #cookologia lub dodaj mnie do obserwowanych.
Regularnie publikuję wpisy związane z dietetyką, zdrowym odżywaniem i gotowaniem. Jeżeli chcesz bym w kolejnych wpisach poruszyła jakiś temat z tego obszaru daj znać w komentarzu.

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #wegetarianizm #jedzenie #dieta #mikrokoksy
monkali - Moja propozycja na zdrową przekąskę do chrupania przed telewizorem lub komp...

źródło: comment_Z1xZyAjIUYyqGW3fOyLpH6dIlnYBMMuz.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
Jem mięso, ale czasami lubię zjeść dania strączkowe.


@monkali: zawsze bawi mnie dodawanie takiego tekstu, żeby przypadkiem sobie ktoś coś czegoś nie pomyślał na stronce z randomowymi ludźmi ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, jakby to, co jesz, miało jakiekolwiek znaczenie w tym przepisie.
  • Odpowiedz
@monkali: takie zaznaczanie ma wydźwięk "jak coś to nie jestem tym zjebem wege, normalnie jem mięso". nie wiem, po co ktokolwiek musi się tłumaczyć ze swojej diety po prostu i takie zaznaczanie jest dla mnie śmieszne i świadczy o tym, że najwyraźniej uznanie kogoś za wege to zniewaga, że trzeba wyjaśnić od razu, że się nie jest. no ale cóż, taki portal.

sam przepis natomiast ciekawy. a z miodem jak proponujesz?
  • Odpowiedz
@SScherzo: jedno zdanie to nie jest tłumaczenie się. Ja nie mam nic przeciwko wege (sama byłam 2 lata i świetnie się czułam), ale zgodzisz się, że dużo osób ma i wolę, żeby pod wpisem nie było licytacji kto jest lepszy.
Z miodem nie robiłam, bo nie za bardzo go lubię, ale moje koleżanki robiły :) Jutro zapytam i wyśle ci na priv.
  • Odpowiedz
@bombelek7: dziękuję :) Najlepsze jest to, że wymyśliłam to spontanicznie, bo rano przez przypadek wsypałam całą paczkę cieciorki do namoczenia (do obiadu na jutro) i sporo mi zostało, a że jakoś miałam ochotę na cheetosy ketchupowe to wymyśliłam cieciorkę o smaku pomidorowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz