Wpis z mikrobloga

Prawnicy powołanego przez marszałka Marka Kuchcińskiego zespołu mającego przygotować propozycję rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego zarabiają 300 zł za godzinę - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

"Za wykonanie czynności wyznaczonych konsultantowi przez marszałka Sejmu przysługuje wynagrodzenie miesięczne, stanowiące iloczyn liczby godzin przeprowadzonych konsultacji przez stawkę za godzinę konsultacji określoną w wysokości 300 zł brutto oraz zwrot kosztów przejazdów".

źródło: http://wyborcza.pl/1,75398,19961387,rz-eksperci-z-zespolu-kuchcinskiego-dostaja-300-zl-za-godzine.html?disableRedirects=true

Ostatnie posiedzenie trwało 5 godzin, a brało w nim udział 15 "ekspertów" co daje łączną kwotę 22 000 zł, a to nie jedyne zaplanowane posiedzenie zespołu. Ciekaw jestem ile wy frajerzy, którzy głosowaliście na PiS dostajecie na godzinę. 5? 10 zł, a może 15? Nawet mi was nie żal. Ale przecież ból dupy "lewaków" najważniejszy, tylko czy was przy okazji dupa nie boli?

1. Wywołaj konflikt
2. Zatrudnij kolegów do jego rozwiązania
3. Za wszystko zapłacą podatnicy
4. Profil

#bekazpisu #dobrazmiana ##!$%@?

#polityka
  • 23
@WhatTheFuckOrange: Ale tak działa demokracja konstytucyjna, tych trzech sędziów powinno zostać zaprzysiężonych (nie wiem nawet czy nie 5, a prezes TK powinien tych 2 wybranych niekonstytucyjnie odwołać po zapadnięciu wyroku). Prezydent przekroczył swoje uprawnienia nie zaprzysięgając tych sędziów co jest ścigane jako przestępstwo urzędnicze. poczytaj sobie o przekroczeniu uprawnień:

http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/252262,Kiedy-funkcjonariusz-odpowiada-za-przekroczenie-uprawnien.html

Zamiast tych 5 sędziów PiS wybrał swoich co też było niezgodne z prawem. Nie można w ten sposób prowadzić polityki, bo
@WhatTheFuckOrange:

"Oni łamali prawo to my możemy bardziej" w moim(!) przekonaniu jest bardzo uzasadnione


Serio? Popierasz samosądy, chciałbyś, żeby ktoś np. uznał że jesteś winny czegoś tam i obciął ci głowę bez sądu i to nawet gdybyś nie miał z tą sprawą nic wspólnego?

Jeżeli Platforma złamała prawo to należało pociągnąć te osoby do odpowiedzialności, a nie psuć państwo. To nie jest dobra zmiana. Rządzenie państwem polega na stanowieniu prawa, a
@WhatTheFuckOrange: Ja jestem ciekawszy o tym przepisie ktory niby skrocil kadencje sedziow?
Bo oczywiste jest ze miedzy obcieciem glowy komus a sporem o TK jest roznica.
Jednak spor nie jest na plaszczyznie nowa i stara rzadzaca partia tylko na plaszczyznie dzialania rzadzacej partii w ramach prawa i poszanowania wyrokow TK przez rzadzaca partie, tutaj dawni PO-PSL nie ma nic sobie do zarzucenia. Chyba ze o jakims wyroku TK nie pamietam ktory
@WhatTheFuckOrange: @corrallus:
No wydaje mi się że tu jest clue całego nieporozumienia:
PO zrobiło za swoich rządów skok na TK. Tego chyba nikt się nie wypiera ani nie zaprzecza? PO zrobiła to zgodnie z prawem i zgodnie z literą prawa ten skok został zaskarżony do TK. Następnie wyrok TK wskazał że 'skok' był niekonstytucyjny.
W odwecie PiS postanowiło skorzystać na tym trochę bardziej. TK stwierdził że PiSowski 'skok' był również
@Lynxu: skok byl 2 dwoch sedziow i nie udany taki gownoskok moim zdaniem bo TK odrazu uznal tylko 3 sedziow. Potem PiS zrobil skok na TK ustawa i dodatkowymi 3 sedziami ktory tez jest nie udany wg TK, ale wg PiSu oni dzailaja w ramach swojego prawa silniejszego lub jak tam oni to nazywaja. PiS nie mogl robic odwetu mogl po prostu dostosowac sie do TK i tyle. Jak wiadomo przy