Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki! Piszę do Was,by zrobić #chwalesie ale jednocześnie mam cichą nadzieję na #wykopefekt .

Opowiem Wam o mojej życiowej pasji-dzikich podróżach na rowerze. To był mój sposób na wyjście z przegrywu, schudnięcie i opuszczenie piwnicy. Generalnie zazwyczaj plan jest taki, że wybieram jakąś destynację, jadę tam pociągiem/promem/czymkolwiek i wracam z niej do domu. W ten sposób zwiedziłem całą Polskę, północne Niemcy oraz kraje Skandynawskie. Pasją zaraził mnie ojciec, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Śpię w namiocie/na stacjach kolejowych/benzynowych/w zadaszonych altankach, prowadzę przez ok. 3 tygodnie koczowniczy tryb życia, przejeżdżam na rowerze ok. 3000 km po czym wracam do domu i planuję wyprawę na następny rok....

W czerwcu zamierzam razem z moim bratem pojechać na dziki trip po Bałkanach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trasa prowadziłaby przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Macedonię, Kosowo i Grecję. Ogółem ok 2000 km, czas trwania to ok 2 tygodnie. Można powiedzieć, że jesteśmy jak Fazowski, tyle że na rowerze :) Obaj mimo nauki ciężko pracujemy na nockach w magazynie, żeby dozbierać pieniądze na kolejny p------y pomysł. I tutaj zaczyna się mały problem. Brakuje nam ok 1500 zł. Ciężko będzie to dozbierać, bo w maju mam maturę. Postanowiłem napisać do Rady mojego miasta, jednak jedyne co nam zaproponowali to koszulki. Zrobiliśmy więc zrzutkę w internecie. Widziałem, że na Wykopie takie akcje są szanowane, bo sam brałem w kilku udział i pomagałem Mirkom :) Mimo, że nie udzielam się raczej poza tagami o rowerach to czuję się częścią tej społeczności... Cóż mogę Wam zaproponować w zamian za kilka złotych pomocy? Na pewno z wyprawy powstanie film, a dla chętnych wyślę pocztówkę z jakiejś ciekawej miejscowości z Europy Południowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wstawiam zdjęcie, by uwiarygodnić mój wpis. Poniżej znajdziecie link, gdzie możecie sprawić, by wyprawa doszła do skutku.



#podroze #podrozujzwykopem #europa #turystyka #rower
l.....r - Czołem Mirki! Piszę do Was,by zrobić #chwalesie ale jednocześnie mam cichą ...

źródło: comment_Bbdbj4BrKLBRQr9Bi9ewBQBI87WgU3At.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lubie_rower: chyba, że się ich nageneruje więcej niż generuje je typowa świadomość w tym samym czasie
Nie myśleliście może zabrać jakiś instrument, co by dorobić w podróży w razie kłopotów?
  • Odpowiedz
@wtryskow: Właśnie ludzie (obok niezapomnianych widoków) najbardziej sprawiają, że mam ochotę tak podróżować. Z własnego doświadczenia wiem, że więcej jest ludzi dobrych, niż złych. Puki co pomocy od ludzi otrzymałem mnóstwo, a krzywdy mi nie zrobił nikt, nawet gdy spałem wśród bezdomnych na dworcu w Kopenhadze :)
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: Jejku, dziękuję bardzo :3 Przed Bałkanami jadę jeszcze z tatą na szosę do Czech/Kotliny Kłodzkiej (obiecałem sobie, że po maturze nadrobię zaległości rowerowe) więc w czerwcu spodenki będą miały co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz