Wpis z mikrobloga

fuck, ale dostałem przed chwilą Polską w twarz.

1. idź na pocztę wysłać paczkę;
2. placówka nie obsługuje płatności kartą;
3. idź wypłacić 50 zł, wróć do placówki;
4. pani nie ma wydać. idź do apteki obok.
5. pani nie ma rozmienić. (tęsknym głosem "no niestety... przykro mi")
6. w---w się, bo widzisz, że dyszki i dwudziestki kipią z szuflady kasy (popełniła błąd, że otworzyła kasę).
7. kup smoczek za 3 zł.
8. pani z obrażoną miną wydaje 47 zł.
9. rozpakuj ten smoczek i wyjeb to przy niej do kosza przy okienku.
10. wróć na pocztę i wyślij w końcu tę pieprzoną paczkę za 8,80 zł.

planowałem 30 minut na tę paczkę, a wróciłem po 1,5 godziny.


#michalkosecki #gorzkiezale
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pienia sie ze nie moga zaplacic wszedzie karta


@yale: nie wychodzę z takiego założenia - napisałem to - wkurzyło mnie przecież pokazanie przez panią w aptece szuflady pełnej banknotów przy jednoczesnej odmowie rozmienienia pieniędzy. :)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Jakby był terminal to niekoniecznie byłoby lepiej - bo oni mają jakąś dziwną umowę, że te transakcje nie są bezgotówkowe, płacenie kartą w niektórych placówkach jest rozliczane tak samo jak na przykład wypłata z bankomatu, więc używając kredytówki można się zdziwić.
  • Odpowiedz
Trzeba było nie żydzić na prowizji od wypłaty tylko od razu wypłacić kasę z posu (jeśli był) na poczcie i nie męczyć się z gotówką, rozmianą itp. Jeśli ktoś jak mówi nie wybiera prawidłowej usługi czyli paczki priorytowej krajowej za 14 PLN tylko wysyła paczkę jako list polecony to nie ma się co dziwić.
Dodatkowo pogłębiasz tą komunę i PRL bo taka przesyłka będzie pewnie awizowana od razu (za duża i listonosz przepracowany pieszy nie doręczy). A doręczyciel paczek by doręczył. Adresat będzie się tak samo wkurzał ze komuna i PRL. A tak byś wysłał paczką i przynajmniej nie pogłębiałbyś PRLu.
Jest też Mini Paczka gdzie z opakowaniem i nadaniem wartości 100 zł płacisz tylko 9,50 lub Priorytetowo 11,50 PLN. Jeśli dużo wysyłasz kupujesz pakiet ecommerce polecony i masz za jedną przesyłkę tylko 3,40 PLN płatne z góry kupując 30 opakowań i dodatkowo darmowy zwrot przez adresata do Ciebie.

A poza tym od czerwca będzie można na poczcie płacić normalnie kartą płatniczą :)

więcej
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Protip: korzystaj z brokerów kurierskich. np. Sender24.pl. Wysyłka minimalnie drożej niż pocztą, ale oszczędzasz na wizycie (kurier paczkę odbierze), płacisz przez internet, paczka nie musi być owinięta szarym papierem i bez naklejek, od razu ubezpieczenie, śledzenie i dostawa w jeden dzień. I nie w-------ą Cię instytucje :)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: pojęczałeś, pojęczałes, a teraz fakty. Tak naprawdę to w twarz dostałeś swoim nieprzygotowaniem i podejściem godnym własnie tak skostniałych instytucji jak poczta polska. Mogłeś skorzystać:
a) z kuriera z odbiorem z domu, bez żadnych priorytetów, dużych wartości, wyjdzie jakoś 10-11zł
b) Paczkomat - szybciej, taniej, lepiej
c) Envelo - zakładasz konto w 10s, wprowadzasz dane odbiorcy, swoje, płacisz, drukujesz etykietę (nawet z własnym obrazkiem możesz) i zanosisz do wybranej
  • Odpowiedz
@michalkosecki: 1. W Warszawie na każdej poczcie, z której korzystałem i tego potrzebowałem, można zapłacić kartą na zasadzie wypłaty z bankomatu, tzn płacisz normalnie kartą przy użyciu terminala, jeśli Twój bank pobiera prowizję za wypłaty z obcych bankomatów to i tu zostaje ona pobrana.

2. W internecie masz pierdyliard stron brokerów, gdzie zamawiasz kuriera do domu/biura płacisz podobną kwotę, przelewasz kasę przez payU i sprawa jest załatwiona w 30 minut
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Krótkoterminowym? Krótkowzrocznym? No jak? Odprowadziłeś dodatkowo do skarbu Państwa jakieś 60 groszy podatku VAT, wzbogaciłeś gospodarkę o transakcje z przedsiębiorcą (on odniósł zysk z którego zapłaci podatek), zwiększyłeś rentowność umowy między twoim bankiem a siecią bankomatów, poprawiłeś własna aktywność fizyczną i co za tym idzie zdrowie (co wpłynie w przyszłości na twoją efektywność w pracy a to odniesie pozytywny skutek dla całego społeczeństwa). Myślałeś, że to ludzkie s-----------o a
  • Odpowiedz