Wpis z mikrobloga

Ambasada Polski w Tokio... Zawsze mnie coś trafia jak tam muszę iść.. Przyjmują petentów od 10 do 12. Dodzwonić się to jak wygrać w totka, czasem 2-3 dni schodzi. Gdy już się umówisz i tak jak kazali być punktualnie na 10 bo strasznie zarobieni, brama otworzyła się o 10:01. Wcześniej jedna Filipinka i Japończyk oraz ja siedzieliśmy na ulicy jak bezdomni bo przyszliśmy jak normalni ludzie 15 min wcześniej. Nie pozwolili nam ani wejść do środka do poczekalni czy nawet mogliby jakieś ławeczki na zewnątrz w ogrodzie zrobić. W środku pancerna szyba, przez którą nic nie słychać. Nie ma mikrofonu czy głośnika a jak drukarka igłowa drukuje w tle to zapomnij aby cokolwiek zrozumieć. Trzeba stać i patrzeć się na siebie w niezręcznym hałasie. Każda usługa kosztuje zaskakująco drogo. Ja rozumiem, że Polaków jest stosunkowo niewielu w Japonii i to nie ambasada USA czy Indii gdzie codziennie tysiące osób czeka.. Ale #!$%@?!!! Tylko 2 godziny rano przyjmują?? Zawsze muszę się zwalniać albo brać urlop, raz by złożyć kwity a raz by odebrać, a wysłać pocztą nie chcą bo przecież mam tylko 2.5h pociągiem w jedną stronę do nich..
Czy nie mogli by zrobić np raz w tygodniu dnia gdzie czynne po południu albo np jedna w miesiącu pracująca sobotę? Albo lepiej każda sobotę a poniedziałki wolne?


#gorzkiezale #japonia #emigracja
ama-japan - Ambasada Polski w Tokio... Zawsze mnie coś trafia jak tam muszę iść.. Prz...

źródło: comment_gKji6kTHXOSN2eWZ3rJqHoAlM8fjNNpD.jpg

Pobierz
  • 50
@ama-japan: wpadnij do "tymczasowej ambasady" w Berlinie - wchodzisz bocznym wejściem (nie tym widocznym na zdjęciu) prosto do piwnicy śmierdzącej żulem, a jeśli będziesz chciał coś załatwić, najpierw zadzwoń ze znajdującego się tam telefonu na numer wewnętrzny, by ktoś do ciebie zszedł.
Poniżej zdjęcie budynku w willowej okolicy, a w następnym wrzucę widok ambasady z Unter den Linden
rybak_fischermann - @ama-japan: wpadnij do "tymczasowej ambasady" w Berlinie - wchodz...

źródło: comment_nlvlOapltFs6NLXoXKvLhBCpv6H0MdzB.jpg

Pobierz
@ama-japan: Ambasada Wielkiej Rzeczpospolitej po dojściu do władzy Janusza Korwin Mikkego. Trzeba było głosować, a nie teraz się żalić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówiąc jak najbardziej serio, polskie placówki dyplomatyczne powinny błyszczeć i być wizytówką Polski na całym świecie. Rząd Szydło mógłby dorzucić jaki mld PLN na ten cel.
tytanos - @ama-japan: Ambasada Wielkiej Rzeczpospolitej po dojściu do władzy Janusza ...

źródło: comment_wtlZ77S0or8poL8Rwtxf158uxHPzR3ea.jpg

Pobierz
@ama-japan: Po pierwsze, tak z ciekawosci, co tam chodzisz zalatwiac? Spedzilem 3 lata za granica i nie bylem w polskiej ambasadzie nawet 1 raz i nie za bardzo wiem, co moglbym tam chciec zalatwiac.

Krotkie i wczesne godziny przyjmowania petentow to norma wsrod takich placowek, zeby wyrobic wize w Warszawie praktycznie zawsze musze brac dzien wolnego, bo przyjmuja od 10 do 12.
Z drugiej strony - czy rzeczy ktore zalatwiasz osobiscie
@ama-japan: nie rozumiem dlaczego nie wywiesili normalnej flagi

Mówiąc jak najbardziej serio, polskie placówki dyplomatyczne powinny błyszczeć i być wizytówką Polski na całym świecie. Rząd Szydło mógłby dorzucić jaki mld PLN na ten cel.


@tytanos: widzę lewactwo jest silne na wykopie. Może niech 10 miliardów dorzucą. Najlepiej niech na ten cel zwiększą podatki.
@Coolek: odnawiam paszport.. (trzeba też kwity jeśli bierzesz ślub czy dziecko się urodzi) tak ja wiem, że można tak uzasadnić, że przecież raz na 10 lat, czy raz na 5 lat coś masz do załatwienia w ambasadzie itp.. no ale czy ambasada nie jest przede wszystkim dla obywateli? Jest urzędem jak każdy inny i tak samo powinien być otwarty od 8 do 16, codziennie.
Zdalnie można, ale mieszkanie 200 km od
@fledgeling: mld PLN dla Polski to stosunkowo niewielki wydatek. Obcokrajowcy przyjmowani w ambasadzie obok spalarni śmieci co mogą sobie pomyśleć? Wystarczy przekierować niewielką część kasy z urzędasów krajowych na urzędasów zagranicznych.