Wpis z mikrobloga

W-------ą mnie już tacy biegacze-neofici, co to k---a całe życie siedzili na kanapie i oglądali jak Bolt biega 100 m, a teraz nagle fani górskich biegów ultra.
Pół biedy, jak ustawiasz się na bieganie w parku. Teraz każdy park musi mieć górkę, jakieś podbiegi, fontanny i inne bieżnie, nabiega taki sześć rundek i zadowolony nie truje d--y. Ale nie daj boże jedź na jakieś krótkie zawody typu 10 km po mieście. Nie mówię to o obiektywnie hujowych biegach, spacerach czy innych zawodach nordic-walking, ale normalnych biegach typu zawody o puchar sołtysa, co to przyjemnie przebiec latem bez kontemplacji i napinania. Zaraz się zaczyna:
- hurrr durrr co ty biegasz, krótkie g---o, zero organizacji, za tyle samo mogłeś mieć KRÓTKIE ULTRA 47 KM W GÓRACH ZASOLSKI, mmm, pacz jak to nabiegałem w zeszłym roku, pokaże ci ślad z gpsa w zegarku jeszcze!!!!!!!
Nieważne, że 5 lat temu sami w-------i się nad maratonem w mieście, bo okazało się, że do biedronki się 700 metrów nie da samochodem przejechać, bo jakiś jest maraton.
Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie ustawienia na jakieś zawody. Zawody na których jest mniej niż 5 tras o trudności od trudnej do p---------j nie do przebięgnięcia odpadają. Rzut oka na regulamin, i już trzoda:
- o, nie ma żadnego biegu ponad 140 km i 9000 m podbiegu organizowanego przez tego sześciokrotnego mistrza w biegach na 900 km, nie biegniemy, co mie tu jakimś guwnem, ja guwna nie biegam.
Koniec końców po sprawdzeniu wszystkich biegów w dany weekend lądujesz w jakimś zadupiu z gównosklepem i wyborem 16 tras o z-------h przewyższeniach typu 800 m podbiegu na 5 km, 120000 m podbiegu na 114,769 km albo o nazwach na zasadzie "zjebiemy twoje nieruchane stopy" czy "n---------j stanisław bo jusz niedaleko"
-pacz, to je festiwal biegowy, to je wybór, mmm, 8562 m podbiegu na trasie 12 km, w bez wody po drodze, Ultra Runner pisał jakie zajebiste, boże, jakie to dobre, mmm…
I nawet nie biega bo jest za słaby, ledwie do mety dochodzi. To tyle żali na dziś, gorzej jak spotka się dwóch takich januszy koneserów biegów ultra i p------o całe spotkanie, ale to już temat na inną opowieść, jak chcecie, to napisze…

#pasta #bieganie #biegajzwykopem #heheszki #ultratrail #ultrarun #maraton
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mkarweta: K---a mnie zajebiście w-------ą biegacze ultra, powtarzam ultra, oni są przechujami, nie to, co ludzie którzy biegają 10km. Realia są takie że jak byłem ostatnio w górach z 'ultrasem' i dałem buta na Rawkę to się z----ł ze zmęczenia, bo on nie jest sprinterem tylko ma dobrą wytrzymałość. Jeszcze jestem na grupie na fb, gdzie są sami 'przechuje' ultra, a fakty są takie, że niewielu z nich pobiegnie 10km
  • Odpowiedz
@mkarweta:
Czyli poległeś na bosie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Poncjusz_Pijak:
Tak jak piszesz. Dobry ultras to na płaskim też z--------a, Gedyminas miał bodaj wynik 7:17 na 100km. Taka charaktersytyka jak piszesz to tacy frajerzy jak ja, co lubią takie imprezy i zadowoleni są z ukończenie w środku stawki lub w limicie. No ale oczywiscie nie należy się wówczas uważać za dobrego ultrasa ;)
  • Odpowiedz