Wpis z mikrobloga

#sluzebnoscwolfika
Taką mapkę wysłał do sądu wnioskodawca (powód). Na zielono zaznaczony przejazd przez moje pole pozostawiający jakiś na oko dwumetrowy pasek niewykorzystany a na pomarańczowo to już jakieś sci-fi. Niby od posesji zaczyna się tak jak w planach zagospodarowania ale potem droga skręca w drugą stronę. Pasek przechodzi przez posesję współpozwanego sąsiada i (ewidentnie nie jest to "wyjechało mi się mazakiem") jeszcze następną posesję, o której dotąd nie było mowy. Idzie ten projekt służebności po granicy aby na końcu znów skręcić do drogi gminnej. Ładnie poszatkowane wszystkie pola aby sąsiad miał dojazd.
Nigdzie nie ma śladu zaproponowanej ugody, by poprowadzić drogę zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.
Wojna levelUP.
PS.Ten ucięty fragment to tak był oryginalnie.
PS. Pełnomocnika wnioskodawcy widziałem w sobotę w jakimś programie na polsacie o pijanej pani adwokat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
whitewolfik - #sluzebnoscwolfika
Taką mapkę wysłał do sądu wnioskodawca (powód). Na ...

źródło: comment_3xWdXW7ws7xyXZfOQZEKwnNLQybF4wR7.jpg

Pobierz
  • 32
@whitewolfik: No nie powiem, rewelacja. Zupełnie jakby ktoś dał przedszkolakowi tę mapę i powiedział, żeby narysował sobie swoją wymarzoną drogę do domu. Jaki geodeta dokonał takiego podziału bez wytyczenia drogi dojazdowej do nowo wydzielonej działki? I co ważniejsze, jak sąsiad uzyskał pozwolenie na budowę, skoro takowej drogi nie ma? Takie pytania wgl nie powinny się pojawiać. Masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sprawa mnie zaciekawiła, tag do obserwowanych.
@whitewolfik: Ciekawi mnie teraz stanowisko współpozwanego sąsiada, czy wyrazi zgodę na proponowaną drogę w kolorze pomarańczowym.
Machnij im propozycję przejazdu bezpośrednio przez działkę sąsiada 124/11 po prawej stronie. Spełniała będzie wówczas wypracowane rozwiązania prawne (najkrótsza) oraz propozycję przejazdu w granicy działek 124/11 i 125/12 (po równo, czyli po 1,5 metra dla każdej).
Sąd weźmie pod uwagę warianty z najkrótszymi drogami dojazdowymi (chyba, że wspólpozwany się zgodzi na wariant pomarańczowy). No i