Wpis z mikrobloga

Hej Mirusie :) Dawno Wam wam dupy nie przepaliło, więc wrzucam pod #goomowesosy małą zachętę na szybkie żarcie, które zostawi wam z jelit pobojowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oto moja interpretacja słynnego dania Tex-Mex - Napalm Burrito®


Przepis jest prosty jak #!$%@?:

Składniki:
-Mięso mielone 300g
-Fasola czerwona puszka
-Pomidory krojone puszka
-Cebula - 1 szt.
-Czosnek - 5 ząbków
-1 mała świeża papryka Ramiro
-Tortilla 2-3 sztuki
-Łyżeczka sosu DaBomb - opcjonalnie
-Sól, pieprz, tymianek
No i oczywiście:
Moruga Scorpion Yellow 6szt. (susz) (2 200 000 SHU)
Carolina Reaper 2 szt. (susz) (2 000 000 SHU)

Tak, tak. Dobrze widzicie. Dwie #!$%@? najostrzejsze papryczki na świecie w jednej śmiesznej tortilce. Belzebub aż zatupał nóżkami na dobrą nowinę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak to zrobić:
1. Suszone papryczki wrzucamy do szklanki z małą ilością wody, aby się odmoczyły.
2. Do gara na rozgrzany olej wrzucamy posiekaną paprykę Ramiro + cebulkę. Smażymy kilka minut.
3. Dorzucamy mięcho, mieszamy energicznie, aż zrobi się sypkie.
4. Dodajemy sól, sporo pieprzu, tymianek i wyciskamy ząbki czosnku.
5. Wrzucamy odcedzoną z mazi fasolę i tak gotujemy 5 minut.
6. Dodajemy pomidory z puchy. Doprawiamy jeśli jeszcze trzeba.
7. Gotujemy ok. 10-15 minut.
8. Wyjmujemy odłamki piekła z wody. Kroimy w małe kawałeczki i wrzucamy do gara. Gotujemy kilka minut.
9. Kładziemy pomidorowo-paprykowo-mięsną papkę na tortillę i zawijamy. (Ta ilość powinna wystarczyć na 2-3 tortille)
10. #!$%@? Napalm Burrito® już czując co zrobi wkrótce z naszą dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wrażenia...

Osz #!$%@? jak to daje w palnik! Na początku próbujesz z gara i myślisz... meh smaczne, ostre. I zaczynasz żreć tę przeklętą naleśnikową tubę wypełnioną bełtem Belzebuba. I jak nie #!$%@?.... zaczynasz wpieprzać szybciej, bo może to pomoże. Ale nic Ci już nie pomoże... Łzy z oczu, pot z czoła, morda pali jakby cię sam lucyfer dusił piętą. A to dopiero początek...
Moja żona, patrząc na moje męki powiedziała: "Przynajmniej jak pójdziesz na kibel nie będzie to musiało zmieniać konsystencji" Obawiam się, że miała rację ()

Walory smakowe...

To burrito jest obłędnie pyszne :D Mięcho w gęstym sosie pomidorowo-paprykowym z fasolą, dobrze doprawione, ostre jak #!$%@? dzięki obecności najostrzejszych papryk na świecie. Czego chcieć więcej? :D

Polecam i zarazem ostrzegam - napalm z dupy gwarantowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pierwszym komentarzu efekt pracy:)
#goomowesosy #ostrezarcie #papryczki #chilihead #chili #gotujzwykopem #texmex
@rolnik_z_klimontowa: @Linden: @Dr_Snaut: @piotras-85: @basssiok: @Marcinowy: @Adass: @danoxide: @Saute: @TOTYLKO_JA: @empeash: @Jutraniema: @rozowy_dzban: @ninetyeight: @jestem-tu: @Patt_: @WujekOprawca: @Rain_: @PROstak: @jednakwiecejniz14sekund:
goomowy - Hej Mirusie :) Dawno Wam wam dupy nie przepaliło, więc wrzucam pod #goomowe...

źródło: comment_gVATnPVErUY7KDGUKW9Ye6v60odrobQ3.jpg

Pobierz
  • 44
@goomowy: Mam kilka pytań
1. Chciałem się pobawić w robienie sosów, jakie polecasz na początek? Coś fajnego, trochę ostrego, ale bez przesady, tak żeby każdy mógł zjeść.

2. Chciałem kupić w tym celu te malutkie słoiczki najmniejsze na świecie po koncentratach pomidorowych, nadają się do tego?

3. Przez ile taki sos jest dobry po otwarciu zakładając, że trzymam go w lodówce? Coś w stylu tygodnia, dwóch czy raczej miesiąca+?