Wpis z mikrobloga

a poprosili Cie żebyś za nich podpisał


@Proobs: Nikt mnie nigdy o to nie prosił, a odbierałem wielokrotnie nawet przesyłki adresowane do sąsiada, którego ledwie znałem xD
@erbo: Ale to powinieneś się podpisać jako "Ty", aby w razie czego było wiadomo gdzie szukać takiej przesyłki (jak odbierzesz np. sąsiadowi). Składanie podpisu docelowego odbiorcy paczki nie jest legalne, ani nawet w porządku, chyba że celowo wysyłasz sobie paczkę na zmyślone dane - nie mówiąc już o tym, że możesz wpędzić kogoś w kłopoty (sąsiad ukrywa się przed WKU, albo coś).
Ale to powinieneś się podpisać jako "Ty", aby w razie czego było wiadomo gdzie szukać takiej przesyłki


@matluck: Nie rozpatrujemy tutaj problemu tego gdzie szukać przesyłki, tylko czy to jest legalne, oraz to jak wiele osób to robi.
@erbo: to jest przestępstwo, możesz go tylko odebrać jak masz upoważnienie od adresata.
W ogóle dziwne, ze ci to listonosz wydał, jakby był tam jakiś pozew to mogłaby niemała afera z tego być.
W ogóle dziwne, ze ci to listonosz wydał, jakby był tam jakiś pozew to mogłaby niemała afera z tego być.


@miki4ever: Nie jeden listonosz, ale wielu różnych, w wielu miastach, a nawet kurierzy paczki do sąsiadów.
Takich sytuacji na przestrzeni ostatnich 15 lat miałem dziesiątki.
@erbo: Wiele osób to robi i nie jest to legalne - podpada pod podrabianie czyjegoś podpisu. "Posłaniec" powinien Cię pouczyć jak masz się podpisać. Łapaj. W jednym miejscu stwierdza się, że jest to nielegalne, ale z kolei inny paragraf mówi, że nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma - mętne prawo, ale prawo xD
debrać polecony adresowany do osób pozostających z Tobą we wspólnym gospodarstwie domowym.


@maniac777: Nie przypominam sobie żebym z sąsiadami i kolegami ze studiów był w jakimś gospodarstwie domowym xD
@miki4ever: To nie jest przestępstwo w sytuacji którą wymieniłem powyżej (pozostawanie we wspólnym gospodarstwie domowym).

@erbo: Sąsiedzi nie są uprawnieni do odbioru, ale jeżeli mieszkasz z kolegami ze studiów to mogą oni odebrać list polecony adresowany do Ciebie.
@erbo: Myślałem, że po pierwszej części pierwszego zdania było jasne, że legalne.

Ale to powinieneś się podpisać jako "Ty"...


W błąd wprowadziło mnie "podpisać się zamiast nich" - bo podpisać się można, ale różnymi podpisami - i dalsze drążenie :P
@erbo: 1 przypadek z bratem/matką/współlokatorem - list zaadresowany na konkretny adres może odebrać jakikolwiek domownik, chyba że zastrzeżesz inaczej
2 przypadek z kimś zupełnie obcym - to już kwestia mało kompetentnego listonosza, ale rozumiem że takie przypadki się zdarzają.