Wpis z mikrobloga

@Owner: taka natura. wolę się trochę wysilić, kiedy wiem, że powinienem się wysilić niż czuć się jak porażka, kiedy sobie odpuszczę.
@Owner: Po prostu musisz ćwiczyć panowanie nad swoim umysłem/mieć silną wolę. Możesz też traktować swój umysł/mózg jako coś dwupłaszczyznowego. Jedna to to co myślisz świadomie/czujesz, a druga traktujesz jako coś "obcego" i starasz się nad nią zapanować/rozkazujesz jej(zapewne to zdanie jest bardzo niezrozumiałe, ale nie wiem jak to ująć). Wmawiaj sobie, że jesteś lepszy/silniejszy/masz silną wolę/że masz tę kontrolę nad umysłem - w końcu tak będzie na prawdę ( ͡°
@Owner: Wyrabianie sobie małych nawyków, stawianie małych celów i sukcesywne ich powiększanie. Kiedy uznałem, że chciałbym biegać 5 razy w tyg. to zacząłem od tego że samo założenie butów do biegania już się liczy. Nic więcej. Okazało się jednak, że jak już ubrałem te buty, to za każdym razem uznałem, że pójdę się przebiec chociaż kawałek. Jak już ruszyłem, to nie schodziłem poniżej 25 minut biegu.

Do tego staram sobie przypominać