Wpis z mikrobloga

#gry #doom #grajzwykopem

Witam miurki, wylogowałem się wczoraj z konta i nie mam jak wrócić xD ale nie o tym.

Jako że ostatnio robi się głośno o Doomie, a ja ostatnio gram w co opie ze znajomym - postanowiłem dzisiaj otworzyć serwer Dooma 2 z dodatkami żeby sobie pograć wieczorkiem. Rozgrywka będzie trwała kilka godzin, można dołączyć w każdej chwili i w każdej chwili wyjść. Całego raczej nie przejdziemy, ale zawsze w przyszłości będzie można kontynuować rozgrywkę.

Co nowego z modami?


Jak zainstalować i skonfigurować?
Instalacja gry

1. Ściągamy gotowy,spakowany już silnik z modami z http://sendfile.es/pokaz/769355---zghv.html

2. Wrzucamy plik z oryginalnego( bądź też nie jak ktoś piraci ) Dooma 2 o nazwie doom2.wad do dowolnego folderu. Proponuje folder który już istnieje o nazwie wady.

3. Gra powinna być teraz gotowa do odpalenia - klikamy zandronum.exe .

4. Gra poprosi nas o wskazanie folderu z plikiem doom2.wad . Robimy to.

5. Gdy już jesteśmy w grze w opcjach podmieniamy sobie ksywke w player setup, rozdzielczosc i inne opcje graficzne tak jak nam pasuje.

Dołączanie do gry

1. Ściągamy program LogMeIn Hamachi, instalujemy, tworzymy konto.

2. Sieci mają limit 5 osób więc zostały stworzone 3, dołączamy do którejkolwiek

- Nazwa sieci: doomwykop1 hasło: 123

- Nazwa sieci: doomwykop2 hasło: 123

- Nazwa sieci: doomwykop3 hasło: 123

3. O 20:00 serwer zostanie odpalony i można wbijać. Odpalamy grę, klikamy tyldę (~) i wpisujemy "connect 25.138.169.201"

4. Jesteś na serwerze! Zachęcam do wcześniejszego dołączania do sieci.


Tak więc dzisiaj zaczynamy pierwszą rundę, start 20:00 : ) pytania?
  • 33
@MrDerinq: Bardzo możliwe że będzie :) Radziłbym paczkę ściągnąć jest tam wszystko dołączone. Paczka waży tylko niecałe 50mb i wymaga wrzucenia tylko doom2.wad.

Będę wołał wszystkich plusujących i komentujących więc o 19:45. Do sieci hamachi można już dołączać.
@FeniEnt: Dzięki! Pewnie się przyda. Póki co mamy mało osób ale w sumie nie wiadomo jak się to rozwinie więc chętnie skorzystam.

Doom ma naprawdę małe wymagania jeżeli chodzi o łącze, powstał w końcu w dosowskich czasach : ) zawsze mozesz sprobowac.
No chyba że tak. Jak często to rzeczywiście problem, jak powyżej 10min to jeszcze da się grać bo są szybkie respy w grze i nie ma rund.
@miurek: Ja tam widzę projekt brutality, mapy chaosu. Gzdoom to normalnie obsługuje.

Btw. Gzdoom i Zandronum to nic innego jak rozwinięty zdoom z taką różnicą, że gzdoom się nadal bardzo szubko rozwija, szczególnie pod względem obsługi grafiki. Nie wiem jakie są różnice w obsłudze sieci, ale jak to jest to samo co zdoom to myślę, że nie powinno być problemu. Jutro wypróbuję.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.