Wpis z mikrobloga

Robiłem ostatnio parę rozmów kwalifikacyjnych w #webdev #programowanie i mam ciekawy wniosek - praktycznie żaden kandydat nie ogarnia matmy (zadaję nietrudne pytanie o liczbę zer na końcu 100 silnia i albo nie wiedzą co to silnia, albo nie potrafią nawet się zabrać za liczenie tego). I żeby nie było - ludzie po studiach informatycznych, z tytułami i w ogóle. W związku z tym pytanie - czy jak jesteście kilka/kilkanaście lat w zawodzie to pamiętacie chociaż absolutne podstawy matmy ze studiów (albo z sumie nawet z liceum, gimnazjum)?

Czy pamiętacie coś z matmy na studiach/w liceum?

  • tak 43.5% (896)
  • nie 38.6% (794)
  • sprawdzam 17.9% (369)

Oddanych głosów: 2059

  • 88
  • Odpowiedz
@sssabae: to było z dziesięć lat temu więc niezbyt pamiętam nawet jakiego projektu to dotyczyło.
Ale zrobił jakąś pętle nieskończoną, która w każdym przebiegu otwierała połączenie do bazy i baza klękła.

Generalnie coś tam sobie dłubał, i choć błąd był podstawowy i nie powinien go popełnić, to główny problem był w tym, że zrobił to na produkcji zamiast gdzieś indziej. Kompletny brak wyczucia. Inna kwestia, że tamta firma to był
  • Odpowiedz
@szpongiel: sam mam ludzi co maja problem z napisaniem kwerendy SQLowej, ale po prostu takim osobom zlecam proste rzeczy, które głownie polegają na kopiowaniu kodu. Pózniej to i tak jest sprawdzane, natomiast wyżyciu bym takiej osobie nie dał możliwości wrzucenia czegokolwiek na produkcje.
  • Odpowiedz
@SikorskiKrzysztof: Studenci nie ogarniający matmy? Nie no, niemożliwe! To nie może być prawda. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ode mnie dostałbyś pierwsze oszacowanie na więcej niż 21, ale nie więcej niż 30, może mniej niż 25. Poszukanie 3 brakujących zer wymagałoby trochę skupienia, ale nieee, dla Ciebie to jest proste. Ty znasz już odpowiedź!


Ja rozumiem, lubisz matmę, szukasz kogoś z pasją, zamiłowaniem czy jakie
moonlisa - @SikorskiKrzysztof: Studenci nie ogarniający matmy? Nie no, niemożliwe! To...

źródło: comment_HIlhIDFAQtqYv2r5oAetwcWdKP1EacD9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz