Wpis z mikrobloga

@rene199austria: Jak mają koderzy kodować, aby działało na wielu rdzeniach? Przecież dzisiaj standardem jest smarowanie kodu w wysokopoziomowych i #!$%@? na to, co się w sprzęcie dzieje. Na chłopski rozum to AMD powinno projektować sterowniki procesora tak, aby rozkładał obciążenie.

Nie mogliby po prostu dać czegoś takiego, że system i sterowniki są na jednym rdzeniu, a aplikacje rozkładają się na resztę czy coś?

inb4 nie znasz się: tak, nie znam się.
@cowiekmapa: Procesor nie jest czarodziejem i nie zrównolegli kodu sam z siebie;) Program musi być napisany współbieżnie, żeby się dało go wykonywać współbieżnie i tyle. Jak ktoś zrobi kod, który jedzie na jednym wątku w nieskończonej pętli i robi wszystko po kolei, to procesor nic nie poradzi (przodują w tym enginy gier rozwijane od lat, typu jakieś MMO). @rene199austria: Trzy czwarte programistów wie tyle o współbieżności, że jest mutex i
@Magromo: W zasadzie tylko, bo Intel ma Turbo Boost, który w takim wypadku zwiększy taktowanie jednego rdzenia. Przynajmniej o takiej metodzie słyszałem (bo zwykle sam myślałem, że podkręca wszystkie, a tu nie)
@cowiekmapa: Wysokopoziomowy kod nie ma tu znaczenia. Po prostu nie wszystko da się i nie wszystko jest sens rozłożyć na wątki. Rozłożenie na wątki nie zawsze przyśpieszy działanie, wątki to jedno ale przepustowość np. pamięci czy dysku to drugie. Po prostu niech AMD robi procesory o wydajnych rdzeniach a nie nowe slajdy.
To tylko na AMD tak jest? Sądziłem że to normalne że mi tak pracują rdzenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Magromo: Bo to jest normalne. Producent procesora nie ma absolutnie nic do tego jak wykorzystywane są rdzenie. Nad tym czuwa planista systemowy (czyli jest to zależne od systemu operacyjnego, z którego korzystasz), a aplikacje często wprowadzają dodatkowy poziom abstrakcji, który sam zarządza większością wątków i jeśli jest on