Wpis z mikrobloga

#studbaza #studbazaproblems #problemypierwszegoswiata #pytanie i trochę #logikarozowychpaskow

Na mojej uczelni każdy musi przejść "przedmioty humanistyczne". Ktoś tam wymyślił, że nawet inżynier musi mieć na studiach trochę humanistyki. Chyba żeby nie schamiał do reszty. Generalnie nie mam nic przeciwko, ale problem pojawia się, kiedy żeby zaliczyć trzeba napisać egzamin czy koło. Problem poważny, bo to nudne przedmioty, a weź tu jeszcze notatki rób.
No właśnie, notatki.

Moja uczelnia ma na FB grupę "pierwszoroczni", która skupia studentów z różnych kierunków i lat.
Pojawił się tam dziś post od jakiejś laski: "potrzebuje notatek z przedmiotu humanistycznego w zamian oferuje piwo".

Ja #!$%@?ę, jeśli ona myśli, że pół roku #!$%@?, słuchania i notowania jest warte #!$%@? PIWKO to chyba nie wie jak działa slow market.

Też uważacie, że notatki to jednak dość drogi "towar"?
  • 23
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: czy ja wiem, mam grupe na swoim kierunku i zawsze ktoś wrzuca notatki jak inny poprosi, czesto sami z siebie wrzucaja ludzie co maja, ja swoje tez bo z kompa.
Jedynie roznica taka, ze ktos prosi o uzupełnienie pojedynczego wykladu, tak przed sesja poprosic o cały semestr to troche slabo
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek:
Ale ty #!$%@?łeś pół roku i robiłeś te notatki dla niej czy dla siebie? Notatki robi się dla siebie, jeśli pózniej zechcesz to oddasz za darmo sprzedaż za 20 zł albo oddasz za piwo. Generalnie i tak będzie do przodu bo notatki robiłeś dla własnej wiedzy wiec cel osiągniety a pózniej zamiast je wyrzucać możesz je oddać nawet za to opiwo i i tak masz profit.
Nie wiem co cię
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: branie pieniedzy za notatki to nowy wymiar januszowania na kierunkach po ktorych i tak czeka bezrobocie a ludzie uskuteczniaja wysig szczurow. Na moim kierunku mozna powiedziec jest b duza konkurencja ( wszyscy w tym samym czasie szukamy praktyk ktore sa b wazne) ale w czasie sesji kazdy wrzuca na grupe cokolwiek ma, jesli piszemy cos z podzialem na 2 grupy to po 10min juz ktos wrzuca foty pytan aby nastepna
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: To mu tych notatek nie dajesz jak nie chcesz. Piwo to mało ale jak się wykpi dając 100 zł to jest ok?
Wtedy też nie jest ok ale już mniejszy ból bo masz 100 w kieszeni i swoją dumę możesz schować? Bo wtedy też to powinno cię to #!$%@?ć.
Laska napisała że da piwo jeśli ktoś chce to jej te notatki odda za to piwo. Nikt nie zmusza cię żebyś
  • Odpowiedz
@Pentylion: spoko, tylko u was działa to w dwie strony, bo raz jedna raz druga grupa. W dodatku to "swój rok".

A tu mamy laskę, której nawet nie znam i której nie chciało sie chodzić na zajecia, a teraz zbliża się zaliczenie a ona nie ma z czego się uczyć. Dla mnie to jakaś różnica..
  • Odpowiedz