Wpis z mikrobloga

@battles: Zależy jaki to element. Raczej maluje się całość a nie tylko to ognisko bo będzie wszystko widać no chyba, że ktoś lubi robotę na #!$%@? :D
  • Odpowiedz
@battles: blacharz będzie chciał robić cały element, czyli wyjęcie szyby, usuniecie rdzy, wklejenie szyby itd. itp. elementy z szybą wychodza najdrożej
  • Odpowiedz
@battles: A za jakiś czas i tak wyjdzie znów rdza. Max 2 lata no chyba, że wytnie blachę i wspawa nową ale wątpię. Kup używaną klapę w dobrym stanie :D zależy jakie to auto też.
  • Odpowiedz
@boss69: Jak wytnie i wspawa to też wyjdzie, tylko w miejscu przegrzania blachy poza tym to rzeźba #cytrynigumiak
@battles: Według, mnie są dwie sensowne opcje, albo robisz zwykła zaprawkę pedzelkiem żeby dalej nie korodowało. Możesz kupić takie farby specjalne w buteleczkach jak do lakierów do paznokci, dokładnie w kolorze lakieru twoje w ASO albo na allegro. Trzeba tylko wcześniej wyszlifować, po szczegóły odsyłam do googla. Możesz
  • Odpowiedz
@Kejran: Słaba opcja, próbowałem pare razy, zawsze była gdzieś obdrapana, ukruszona na kancie. Części uzywane zazwyczaj są składowane jedne na drugich i się niszczą od tego. Do tego ciężko znaleźć w ogóle idealną sztukę w kolorze, jeszcze jak ją trzeba kurierem wysłać, tak żeby się nie uszkodziła w transporcie.
  • Odpowiedz
@battles: Ma to sens, gola blacha stalowa nie tworzy szczelnej i trwalej warstwy tlenkow wiec jest narazona na warunki atmosferyczne. W praktyce po zimie takie ognisko bedzie pare razy wieksze. Oczywiscie zaprawka tez nie jest idealnym rozwiazaniem, ale jesli bedzie zrobiona porzadnie to zatrzyna korozje na jakis czas. Trzeba dobrze wyszlifowac blache aby pozbyc sie ogniska rdzy, potem warstwa jakiegos preparatu zapobiegajacemu korozji a na koniec kolor. U mnie niektore
  • Odpowiedz
@battles: wyglada na klape z astry vectry, wycena bedzie mozliwa po zdjeciu tej chromowej listwy. Tam moga dziac sie cuda. Nie trzeba malowac calosci. To sie nazywa smart repair i nawet garazowy lakiernik sobie z tym poradzi. Ceny naprawy od 250 zl w regionach swietokrzyskich do 500 oczywiscie jesli blacha nie ma perforacji.
  • Odpowiedz