Wpis z mikrobloga

Murki, sytuacja dosłownie sprzed 10 minut, która rozłożyła mnie na łopatki totalnie.

1. Jedź autobusem do domu.
2. Dużo wolnych miejsc, więc spokojnie sobie siadasz wygodnie na podwójnym z przodu autobusu, bo nie będziesz musiał nikomu ustępować.
3. Podchodzi stare, śmierdzące babsko i z wzrokiem zabójcy chce usiąść, żadnego proszę ani nic.
4. "Przepraszam, ale ma Pani kilka wolnych miejsc z tyłu, może tam Pani spokojnie usiąść"
5. "CO ZA BEZCZELNA GÓWNIARA, JAK TAK MOŻNA, CO ZA BEZCZELNE DZIEWUSZYSKO"
6. "Niech Pani nie przesadza, ma Pani dużo miejsc i to o wiele wygodniejszych" - stary, długi Ikarus, te pierwsze siedzenia mają podwyższenia na nogi, przez co większość starszych osób siedzi na połowie krzesła i ma nogi w przejściu albo podkurczone, bo nie jest to dla nich komfortowe, stąd ta uwaga.
7. "Ale ja przepraszam bardzo ta Pani chciała usiąść tutaj :)" - wtrąca się druga baba.
8. "No dobrze, ale jest dużo miejsc, nie musi siedzieć konkretnie tu"
9. Drugie babsko coś mamrotało, wstało ze swojego miejsca, ruszyło mój plecak bez pozwolenia i praktycznie na nim usiadło.
10. "Czy może Pani puścić mój plecak, nie ma Pani prawa ruszać moich prywatnych rzeczy bez pozwolenia. Niech Pani wróci tam gdzie siedziała i zostawi mój plecak."
11. "Mam prawo je ruszać bo chce tu usiąść :) I nie wrócę, bo chcę siedzieć tu :)"
12. Przesiądź się na jej miejsce, "tu są Pani rzeczy, nie zabierze ich Pani?"
13. "Nie, niech leżą, mają prawo :)". Oddaj jej rzeczy mimo wszystko.
14. Pierwsza nagle wstaje i błaga kierowce ze łzami w oczach o wyrzucenie mnie z autobusu, przy czym ta druga chce dzwonić na straż miejską albo policję, bo tak być nie może.
15. Przystanek dalej druga baba wysiada, pierwsza jedzie obrażona dalej.

#!$%@? no, aż muszę sobie przekląć, za kogo te stare baby się uważają? Fakt, mogłam jej ustąpić, ale nie mam takiego obowiązku, wynika to z dobrej woli, chyba że faktycznie nie miałaby gdzie usiąść, wtedy nawet bym jej zeszła całkowicie z miejsca, niech siedzi. Aczkolwiek autobus nie był zatłoczony a miejsc do siedzenia było wystarczająco dużo, że 20 osób spokojnie mogło usiąść, no i też na jej niekorzyść przemawiało to, że śmierdziała tak, że byłoby ją czuć 100km dalej. Dodatkowo, nie wiem czy ta druga baba nie udupiłaby samej siebie, gdyby zadzwoniła po służby, bo przepraszam bardzo - już ciul z wyzywaniem mnie i kłóceniem się o miejsce - ale ruszanie prywatnej rzeczy drugiego człowieka bez pytania, bo tak? Bo ona chce usiąść i dzięki temu ma prawo ruszyć moją własność? Czy to aby nie przesada? Cholera jasna no.

#logikarozowychpaskow #logikastarychbab #bekazpodludzi #czestochowa
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doenutt: jeżeli było OD #!$%@? miejsc wolnych to nie widzę problemu w położonym plecaku na siedzeniu obok lecz gdy miejsc jest nawet połowa to niestety należało ci sie
  • Odpowiedz
  • 9
@doenutt: Ludzie często robią coś dlatego, że ktoś inny sprzeciwia się ich widzimisię. Babsko jest typowym przykładem. Im bardziej mówiłaś nie tym bardziej ona miała potrzebę tam usiąść, bo nikt jej nie będzie mówił co ma robić i #!$%@?. Taka złośliwość w imię zasad... Z dupy, ale zasad. Jeśli autobus był pusty to olej bandę pajaców płaczących o plecak na siedzeniu. W zatłoczonym autobusie to inna sprawa, bagaż trzyma się
  • Odpowiedz
@doenutt: miałam kiedyś lepiej. Siedzę w tramwaju i wchodzi starsza pani. Miejsc wolnych w cholerę (w całym Twiście jechało z 10 osób). Pani stanęła obok mnie, a gościu siedzący za mną (lvl 55) klepie mnie po ramieniu i mówi: "Nie nauczyli w domu, że się wstaje?! Gówniara jedna." A ja do niego, że jest wiele innych miejsc zaraz obok. Kobitka, która stała spojrzała na niego i zaczęła mówić "Nie, nie,
  • Odpowiedz
@doenutt: Babka przesadziła tylko z tykaniem twojego plecaka. Co z tego, że jest 20 miejsc wolnych? Niech pasażerami będą tylko ty i baba, jak ma ochotę usiąść akurat koło ciebie, a TOBIE to nie pasuje to ty się przesiądź.
  • Odpowiedz
@doenutt: dobrze, że ja nie mam takich problemow bo jestem dość spory i mam brodę wiec takie babki się boja dosiąść ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) gorzej ,że to dotyczy wszystkich ludzi w tym rozowychpasków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@mardol: gowno dupa... mogła się nawet położyć i torbę podróżna położyć jeszcze do kompletu.
@doenutt: niestety ale teraz ci się oberwie od wykopkow za plecak na fotelu patologia... a tak na serio to trzeba było #!$%@? stara rurę i tyle!
  • Odpowiedz
@doenutt: no #!$%@?, po przeczytaniu twojego wpisu i kilku komentarzy jestem przekonany, że masz co najmniej 10 kilo nadwagi i nosisz różowe buty Nike XD

Żyjesz w Polsce, czy chcesz tego czy nie, więc przystosuj się albo #!$%@? do UK tuż po skończeniu gimnazjum. Na pewno jeździsz autobusem nie od dziś i wiesz, że w pierwszym rzędzie zazwyczaj siadają stare babcie, a w ostatnim menele i cała elyta gimbazjum.
  • Odpowiedz
@mardol:

po pierwsze jak kobieta chce sobie usiąść blablabla


Czyli jednak istnieją ludzie którzy bedą sie płaszczyć przez byle staruszką która sie bezpodstawnie rządzi
  • Odpowiedz
@doenutt: Roszczeniowość - powód przez który (no nie tylko, ale jeden z głównych) nie ustępuję miejsca starym ludziom w komunikacji. Mama wychowywała mnie inaczej, no ale trudno. Za to jak widzę jakąś dziewczynę stojącą to jej ustępuję.
1. Chcę.
2. Mogę.
3. Piana jaka bije z ust staruchów działa jak miód na moje rany wojenne z dzieciństwa z tymi piernikami.
  • Odpowiedz