Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy! Pytanie do studentów w sprawie wyjazdu na program. Mam mały dylemat bo istnieje możliwość wyjazdu na przyszły semestr (II magisterski, Informatyka, PWr) do Madrytu. Z jednej strony ciągnie mnie: pogoda, poznanie nowych ludzi, możliwość zwiedzania. Z drugiej strony prowadzę swoją działalność w kraju i już teraz ciężko mi to pogodzić z uczelnią, więc nie wiem czy zwyczajnie nie będzie tam jeszcze gorzej. Pracuję zdalnie z domu, więc zmiana miejsca pracy nie jest problemem, ale wiadomo jak to jest. Nigdy nie będę miał tam takich warunków, jak tutaj. Dochodzi tutaj kwestia czasu, jaki będę musiał włożyć na zajęcia w obcym języku. Do tego wszelakie pokusy na weekendy i obawiam się, że moja praca zupełnie podupadnie. Kwestia jest taka, że po studiach nie jestem nigdzie przywiązany i teoretycznie mogę wyjechać gdziekolwiek i na ile chcę, bez presji w postaci zajęć na uczelni. Dodatkowo do osób, które mają takie informacje: czy możliwe są takie wyjazdu bez powrotu z deficytem? Przypominam, że to byłby 2 semestr studiów magisterskich, więc praktycznie końcówką.

Z góry baardzo dziękuję za jakiekolwiek rady i opinie. Głowa mnie już boli od tego. :{

#studbaza #erasmus #studia #pwr
  • 3
  • Odpowiedz
@Cinerin: Zapytaj na Twojej uczelni jak to wygląda z deficytem, to teoretycznie Twój ostatni zimowy semestr więc nie masz raczej ewentualnej opcji odrobienia przedmiotu za rok (chyba że jest inaczej?).
  • Odpowiedz
@xxXyy: Zawsze jest minimalna szansa, ale oczywiście istnieje wielkie ryzyko przedłużenia się magisterki. A ja nie marzę o niczym innym a żeby skończyć je jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@Cinerin: Żeby Ci zaliczyli wszystko to pewnie musisz za granicą zrobić takie same kursy jakbyś miał w Polsce. Posprawdzaj sobie kursy w Madrycie i może akurat będą wszystkie pasowały, chociaż szanse na to są nikłe.
  • Odpowiedz