Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły średniej, ale ten jest dobry i idealnie pasuje do samoośmieszających się stron pokroju "Dlaczego lepij bydź ateistom iks de iks de'. Z tego co pamiętam, Aldous Huxley przyznał kiedyś, że nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej, ale odrzuca ją bo ma w życiu zbyt wiele przyjemności niemożliwych do połączenia z nakazami Boga. To wiele mówi, szczególnie w przypadku postępactwa, które zamiast sumieniem kieruje się rozporkiem.
Obrazek ten zawiera bardzo ważną prawdę - powiedz antyklerykałowi, a szczególnie ateiście (bo protestantom trzeba czasem przyznać bardzo dużą wiedzę) by udowodnił swoje tezy to ucieknie, albo napisze referat, tyle że bez źródeł, co szkoda w ogóle czytać/słuchać.
#ateizm #gimboateizm #bekazlewactwa #katolicyzm #kwejkaledobre no i tworzę tag #bekazateistow gdzie będę wrzucał potwierdzone fakty na temat katolicyzmu, bo historia Kościoła i chrześcijaństwa wymaga posprzątania na podstawie faktów i źródeł.
a.....v - Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły ...

źródło: comment_Fyhlc794EcLhHyRaSsjkZCgnX6UfHfKr.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aleqsandrov:

Powiedz antyklerykałowi, a szczególnie ateiście (bo protestantom trzeba czasem przyznać bardzo dużą wiedzę) by udowodnił swoje tezy to ucieknie, albo napisze referat, tyle że bez źródeł.

Ale to są doświadczenia którymi się dzielę z najbliższymi, a nie na wykopie.

Ale rykłem, samozaoranie lvl 999 xD
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: zwykle unikam dyskusji na temat wiary/ateizmu, ale jedna rzecz trochę mnie dziwi.
Dlaczego ateista ma studiować religię chrześcijańską żeby móc być tym ateistą? Czy ty, czy może ogólnie chrześcijanie studiują islam, judaizm, buddyzm, zaratusztrianizm, hinduizm, wisznuizm itd., itp. żeby wiedzieć, że to akurat chrześcijaństwo jest tą właściwą religią? Czy może zamykają się w swojej religii, bo akurat urodzili się w rodzinie ją wyznającą.

Wg Wikipedii Chrześcijan jest ok. 33%,
  • Odpowiedz
@psrytny: nie widziałeś małych dzieci w kościele? paciorek znają przed literkami i cyferkami, trudno więc mówić o ateizmie na starcie. rozumowo można od wiary odejść a nie do niej dojść.
  • Odpowiedz
Jak to się dzieje, że ludzie są opętywani? Jak to się dzieje, że z pomocą księdza są uleczani, a psycholodzy, lekarze i nikt inny nie może nic zdziałać? Jak to się stało, że na Całunie z Manoppello widnieje twarz Jezusa, jeśli na bisior nie da się nałożyć pigmentu? Jak wytłumaczyć cudowne uzdrowienia?
  • Odpowiedz
@StefanBetoniarz: Podobno był o tym program na N. G. lub Discovery.
"Niektóre z tych figur wykonane są podobno z materiału łatwo chłonącego wilgoć.
Tak naprawdę to nie żaden cud, nadmiar mleka wypływa zwyczajnie na podest na którym stoi figura, i który cały jest zasłany kwiatami . Zasłaniają one wypływające mleko przed oczami wiernych."
Tylko zastanawia mnie, dlaczego akurat tego jednego dnia tak się działo...

Może nasz jedyny Bóg chciał, żeby w New Delhi żyło się lepiej, jak można przeczytać na Wikipedii: "Cała sprzedaż mleka w New Delhi wzrosła o ponad 30%". Może być też tak, że jest jeden Bóg, który czyni te wszystkie cuda. Może dla gorliwych wyznawców, dobrych ludzi pomaga i daje znaki, a może to jakaś niesamowita siła z kosmosu, obcy. Temat jest tak głęboki, że za każdym razem, kiedy o tym myślę mam niesamowite uczucie pustki
  • Odpowiedz
@StefanBetoniarz:

Wiem, że nic nie wiem

I to jest najważniejsze, to jest podstawa, bo trzeba powiedzieć sobie jasno - nie wiadomo czy nie żyjemy w wielkim żółwiu, czy w czymś jeszcze innym, bo nad naszą galaktyką jest coś dalej i dalej...

  • Odpowiedz