Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły średniej, ale ten jest dobry i idealnie pasuje do samoośmieszających się stron pokroju "Dlaczego lepij bydź ateistom iks de iks de'. Z tego co pamiętam, Aldous Huxley przyznał kiedyś, że nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej, ale odrzuca ją bo ma w życiu zbyt wiele przyjemności niemożliwych do połączenia z nakazami Boga. To wiele mówi, szczególnie w przypadku postępactwa, które zamiast sumieniem kieruje się rozporkiem.
Obrazek ten zawiera bardzo ważną prawdę - powiedz antyklerykałowi, a szczególnie ateiście (bo protestantom trzeba czasem przyznać bardzo dużą wiedzę) by udowodnił swoje tezy to ucieknie, albo napisze referat, tyle że bez źródeł, co szkoda w ogóle czytać/słuchać.
#ateizm #gimboateizm #bekazlewactwa #katolicyzm #kwejkaledobre no i tworzę tag #bekazateistow gdzie będę wrzucał potwierdzone fakty na temat katolicyzmu, bo historia Kościoła i chrześcijaństwa wymaga posprzątania na podstawie faktów i źródeł.
a.....v - Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły ...

źródło: comment_Fyhlc794EcLhHyRaSsjkZCgnX6UfHfKr.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Nie czuje potrzeby uczęszczania do kościoła, nie wiezę w boga takiego jakim przedstawia go jakakolwiek religia. Moje przekonania skłaniają się ku bogowi - ostatecznemu prawu fizyki, albo hipotezie wszechświata symulowanego.
Wiec według Ciebie powinienem byc hipokrytą i mienić sie katolikiem, byleby wiecej ludzi bylo w organizacji?
Chocbyś wrzucił miliony faktów to i tak zupełnie nie jestem przekonany do teorii głoszonych przez jakąkolwiek organizacje religijną.

Czy wedlug Ciebie to wystarczajacy
  • Odpowiedz
Moje przekonania skłaniają się ku bogowi

Czy wedlug Ciebie to wystarczajacy powód aby być ateistą?


@Leniek: trochę nie załapałam ( ͡° ͜ʖ ͡°) skłaniasz się ku bogowi, ale jednak ateista?
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Nie jestem ateistą, ale myślę, że od zgłębienia dokładnie teologi KK do ateizmu to jeden krok...
Jeszcze, gdyby sobie tak przy okazji przeczytać Biblie potem i nagle się może okazać, że kościół który się na niej opiera niewiele ma z nią wspólnego. No wy tak nie zachęcajcie do zgłębiania waszej teologi, bo to przynosi słabe rezultaty, już w średniowieczu o tym wiedziano. ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: A mnie dziwią osoby, które nie są w pewnym stopniu agnostykami, skoro "wiara" z definicji taka powinna być. A ja? Ja jestem ateistą-agnostykiem, typową "szóstką Dawkinsa", i uważam się za lepszego od ciebie. No bo jestem.

Eloszka
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: W matematyce jeśli ktoś wprowadza nowe twierdzenie, to na jego barkach leży obowiązek wyprowadzić jego dowód. Nikt nie publikuje twierdzenia krzycząc, że jest prawdziwy dopóki ktoś go nie obali. Dlaczego w kwestii religii miałoby być inaczej?
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Bez sensu... Tu nie chodzi o dowodzenie czegokolwiek, tylko żeby każdy zastanowił się co tak na prawdę czuje w związku z tym tematem i żył zgodnie z własnymi przekonaniami. Nie można stwierdzić która ze stron ma racje, niech każdy robi tak jak uważa i będzie w porządku.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: pisząc bóg miałem na myśli sposób pojmowania przez religie czegoś co stworzyło naszą rzeczywistość. Nie zgadzam się w zupełności pod żadnym względem z możliwością ingerencji, czy oceny ludzkiego zachowania przez boga w ujęciu reprezentowanym przez organizacje religijne. A same te organizacje czy dawne wierzenia to tylko narzędzie w dawnych czasach spajajace społeczność, oraz służące wyjasnianiu rzeczy niezbadanych, przekształcone współcześnie w narzędzie do kontroli społeczeństwa. Tak naprawdę to maszyna polityczna,
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Do wyśmiania teizmu nie potrzebuję dogłębnych studiów teologii katolickiej. A do zwykłego braku wiary nie potrzebuję nawet wyśmiania.

Ty jak rozumiem dokonałeś świadomego wyboru i zagłębiłeś się w religie muzułmańską, hinduistyczną, buddyjską i inne nim je odrzuciłeś.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Jak uruchomisz program komputerowy, to możesz go zmienić bez ponownej kompilacji?

Czy zmieniła się stała Plancka w ostatnim czasie? Kiedy ostatni raz zmieniła się prędkość światła?
  • Odpowiedz