Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły średniej, ale ten jest dobry i idealnie pasuje do samoośmieszających się stron pokroju "Dlaczego lepij bydź ateistom iks de iks de'. Z tego co pamiętam, Aldous Huxley przyznał kiedyś, że nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej, ale odrzuca ją bo ma w życiu zbyt wiele przyjemności niemożliwych do połączenia z nakazami Boga. To wiele mówi, szczególnie w przypadku postępactwa, które zamiast sumieniem kieruje się rozporkiem.
Obrazek ten zawiera bardzo ważną prawdę - powiedz antyklerykałowi, a szczególnie ateiście (bo protestantom trzeba czasem przyznać bardzo dużą wiedzę) by udowodnił swoje tezy to ucieknie, albo napisze referat, tyle że bez źródeł, co szkoda w ogóle czytać/słuchać.
#ateizm #gimboateizm #bekazlewactwa #katolicyzm #kwejkaledobre no i tworzę tag #bekazateistow gdzie będę wrzucał potwierdzone fakty na temat katolicyzmu, bo historia Kościoła i chrześcijaństwa wymaga posprzątania na podstawie faktów i źródeł.
a.....v - Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły ...

źródło: comment_Fyhlc794EcLhHyRaSsjkZCgnX6UfHfKr.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
@Zaybatzu:

Nie wierzysz to nie wierz twoja sprawa ale szanuj wierzenia innych.

Szanuję wszystkie wierzenia.

Natomiast skandalem jest finansowanie lekcji religii, pensji katechetów i świątyni takich czy owakich z kieszeni zubożałego podatnika.
  • Odpowiedz
Nie ma dowodu, że Boga nie ma. To znaczy że nie można zakładać, że go nie ma.


@aleqsandrov: Równie dobrze, można zakładać, że Zeus i Odyn też istnieją ;) > Moim zdaniem w samej wszechmocy i wszechwiedzy Boga kryje się potężny absurd, a to pozwala mi na brak wiary w jakiekolwiek bóstwo.

@NonOmnisMoriar: Bóg stworzył Ewę z żebra Adama, ale Maryję to już musiał Józefowi poderwać :)
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Nie dostrzegam większej różnicy między tym wpisem, a wojującym w internecie kinder - ateizmem. Identyczna, infantylna próba dyskredytacji osób o odmiennych poglądach. Nawet źródło wiedzy to samo, tak jak poziom argumentacji ("nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej").

Jeśli faktycznie zależało ci na "posprzątaniu" to gratulacje - na samym wstępie przedstawiłeś się delikatnie mówiąc niepoważnie.

EDIT: Tak teraz przejrzałem na szybko komentarze - jeszcze cię na dodatek merytorycznie
  • Odpowiedz
To wiele mówi, szczególnie w przypadku postępactwa, które zamiast sumieniem kieruje się rozporkiem.


@aleqsandrov: Może tłumaczy cię adolescencja, że wszystko u ciebie sprowadza się do dupczenia? I jeszcze ta chora konotacja z sumieniem. Dupczenie ludzka rzecz. Dzięki temu istniejesz a nie dzięki bogu.
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: ale wiesz, ze jak przedstawisz niepodwazalne dowody na prawdziwosc wiary, to przestanie ona byc wiara, a stanie sie faktem? XD

z takiego prostego powodu zaden myslacy czlowiek nie wchodzi w klotnie na dowody z kims, kto wierzy w któreś z wyznań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: przeczytałam całą biblię, nowy i stary testament. W starym testamencie jest tyle bzdur i nieścisłości, że nawet szkoda czasu na głębsze zajmowanie się tym zagadnieniem. Każdy kto to przeczyta i myśli choć troszkę zostanie ateistą. Prawda jest niestety taka, że ludzie nie czytają, nie znają biblii. A troszkę by się zdziwili, gdyby przeczytali. Wszystkie możliwe wynaturzenia są tam przedstawione.
Co do obalania religii - religii nie da się obalić,
  • Odpowiedz