Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły średniej, ale ten jest dobry i idealnie pasuje do samoośmieszających się stron pokroju "Dlaczego lepij bydź ateistom iks de iks de'. Z tego co pamiętam, Aldous Huxley przyznał kiedyś, że nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej, ale odrzuca ją bo ma w życiu zbyt wiele przyjemności niemożliwych do połączenia z nakazami Boga. To wiele mówi, szczególnie w przypadku postępactwa, które zamiast sumieniem kieruje się rozporkiem.
Obrazek ten zawiera bardzo ważną prawdę - powiedz antyklerykałowi, a szczególnie ateiście (bo protestantom trzeba czasem przyznać bardzo dużą wiedzę) by udowodnił swoje tezy to ucieknie, albo napisze referat, tyle że bez źródeł, co szkoda w ogóle czytać/słuchać.
#ateizm #gimboateizm #bekazlewactwa #katolicyzm #kwejkaledobre no i tworzę tag #bekazateistow gdzie będę wrzucał potwierdzone fakty na temat katolicyzmu, bo historia Kościoła i chrześcijaństwa wymaga posprzątania na podstawie faktów i źródeł.
a.....v - Zazwyczaj nie wrzucam kwejków i nawet nie byłem tam chyba od czasów szkoły ...

źródło: comment_Fyhlc794EcLhHyRaSsjkZCgnX6UfHfKr.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
@aleqsandrov:

Po co obalać coś co jest dla tylu jednostek wzorem i obiektem kultu? Nie wierzysz to nie wierz twoja sprawa ale szanuj wierzenia innych. To samo tyczy się każdej religii, wierzysz to też szanuj wierzenia innego człowieka.

Ja nie wierzę bo nie widzę sensu wiary dla mnie to co mówią w kościele to oczywistość, poza tym nie potrzebuje nauczyciela który będzie mnie prowadził przez życie.

Z drugiej strony można zastanowić
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Co to znaczy logicznie obalić religię?

"i tworzę tag #bekazateistow" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Powodzenia ;)

"powiedz (...) ateiście by udowodnił swoje tezy to ucieknie" - można się ze mną spotkać w Warszawie i okolicach - jeśli rozważasz zmianę zdania na ten temat.
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: no przeciez mirek wyzej Ci ladnie odpisal. Widzisz, ja jestem wierzacy ale daleko od tworzenia tagu #bekazateistow... Bo czemu mammiec beke z tego, ze komus nie po drodze z Bogiem i religia? Wierze bo mi wolno, ktos nie wierzy i tez mu wolno... Przypomniales mi teraz historie mojej kosciolkowej znajomej, ktora sledzila kolesia, ktory podjechal do prostytutki... Nie potrafila mi odpowiedziec co ja to obchodzilo.
  • Odpowiedz
Aldous Huxley przyznał kiedyś, że nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej


To samo dotyczy Latającego Potwora Spaghetti, tylko Aldous nie mógł o tym wiedzieć, bo za jego życie, Jego Makaronowatość nie objawił nam jeszcze swojego Majestatu :)
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: po pierwsze ateiści nie muszą niczego udowadniać. Oni po prostu nie wierzą w istnienie iatoty niemożliwej do udowodnienia. Dlatego też w dyskusjach spod tagu #bekazkatoli zadko można spitkać prawdziwych ateistów, bo oni nie mają potrzeby wypowiadać się w takich tematavh.
  • Odpowiedz
Aldous Huxley przyznał kiedyś, że nie jest w stanie logicznie obalić religii chrześcijańskiej


@aleqsandrov: A był w stanie logicznie obalić wiary w Kubusia Puchatka? Jak na razie nikt nie udowodnił istnienia boga, więc jak można obalić logicznie jego istnienie?
  • Odpowiedz
powiedz antyklerykałowi, a szczególnie ateiście (bo protestantom trzeba czasem przyznać bardzo dużą wiedzę) by udowodnił swoje tezy to ucieknie


@aleqsandrov: A powiedz wierzącemu żeby udowodnił swoje tezy to albo odeśle Cię do pisma świętego albo będzie kazał udowodnić, że nie xD

Swoją drogą Ty do religii przekonałeś się poprzez "zagłębienie rozumowo katolickiej teologii" gdy już byłeś dorosły? Wcale nie wpoili Ci jej rodzice gdy byłeś dzieckiem, prawda? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Śmiechłem przyjacielu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekaw jestem, czy jesteś w stanie udowodnić istnienie boga? Albo czy może jesteś w stanie wskazać kogoś, kto NIEZAPRZECZALNIE udowodnił jego jestestwo?
Nie? Tak myślałem.

Mitologia chrześcijańska jest pełna bzdur/zakłamań/śmiesznostek, które mógł wymyślić tylko prosty człowiek żyjący kupę lat temu, a nie wszechwiedząca/wszechmogąca istota. Równie dobrze mógłbyś wierzyć w Jedi, panteon Faerunu czy bogów Egipskich/Nordyckich/Pogańskich/Niewidzialnego Różowego Jednorożca/Latającego Potwora Spaghetti/cokolwiek innego...
  • Odpowiedz
@Tibiasz Niestety nie mam tyle czasu żeby dyskutować ze wzystkimi, ale Tobie odpiszę
Tak, rodzice mi wpajali wartości w które wierzą, to jest naturalne, ale to nie jest powód dla którego jestem wierzący.
Tak, przekonałem się do religii poprzez "zagłębienie rozumowo katolickiej teologii" gdy już byłem dorosły.
Ja naprawdę wierzę w to że jest Bóg, że Chrystus umarł i zmartwychwstał oraz że jest w moim życiu, i to nie dlatego że mi
  • Odpowiedz
@lordmatiz: Nie ma dowodu, że Boga nie ma. To znaczy że nie można zakładać, że go nie ma.
Są dowody, że istniał Chrystus, a KK ma dużo dowodów na to, że Chrystus jest bogiem. Zapraszam do czytania np. słownika teologii biblijnej.
  • Odpowiedz