Wpis z mikrobloga

Wolam cukrzykow, szczegolnie typu I ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekaw jaka insuline i w jakich ilosciach przyjmujecie.
Tych bardziej doswiadczonych chcial bym zapytac jak czesto zmienialiscie insuline i czy sami o to walczyliscie, czy moze lekarz dobrze prowadzi i zaproponowal cos innego?

Mam 27 lat, o chorobie wiem od nieco ponad pol roku, hemoglobina glikowana 5.7 po pierwszych 3 miesiacach i teraz 5.9 - troche nisko, co? Gdy rozpoznano cukrzyce, mialem 13.3.
Cukry dobre, srednia 110, najwyzszy cukier ostatnimi czasy mialem miesiac temu 195 - raczej dbam o siebie.

Do posilkow Apidra w dawkach 3-3-3, na sen InsumanBasal 8 jednostek.

//////////
Poza tym, czy nie #!$%@? was spamowanie tagu #cukrzyca i zasadnicza niemoznosc wypowiedzenia sie tutaj na ten temat? Obserwuje tag cukrzyca, ale widze tylko pieski i w sumie malo sie tu dyskutuje o tej chorobie...

#cukrzyca #medycyna #choroby #insulina i chyba troche #gorzkiezale o ten tag cukrzyca.
palladni - Wolam cukrzykow, szczegolnie typu I ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem ciekaw jaka insu...

źródło: comment_7cbJaDkyytIjnAdYcT4SrDYIzGIJiw7s.jpg

Pobierz
  • 19
@palladni: Ja walczę trochę o ten tag... Co do cukrzycy to u mnie typ II, jak na razie to metformina + akarboza.

Czekam teraz na przesyłkę urządzenia i dostęp do wyników i opieki z projektu Diabdis, słyszałeś coś o tym, może uczestniczysz?
@TheMan: Nie slyszalem o Diabdis - zaraz ogarne temat, ale w sumie nie potrzebuje 3 aplikacji do monitorowania glikemii, troche overkill.

A ze walczysz, to wiem - kiedys dyskutowalismy na ten temat, propsuje ^^
@palladni: czesto sie robi raz w tygodniu profil 4 razy dzienie mierzy.A jezeli masz stała dawke insuliny to sie nie mierzy az tak czesto.
Inni mierza jak ty 3-4 razy dziwnnie ale i weslug tych wynikiw wedlug schematu wstrzykuja sobie ilość insuliny.Tak mysle ze to optymalny sposób.
@palladni: Diabdis przekonał mnie tym, że ich urządzenie samo zbiera i wysyła wyniki, masz do niego panel przez www + dostajesz opiekę specjalistów. Teoretycznie nic to nie kosztuje PLNów, ale "sprzedajesz" im swoje wyniki.
@1tona: Mam stala dawke, ale ze wzgledu na charakter wynonywanej pracy przyjmuje rozne posilki i wole miec pewnosc, ze nie szkodze sobie - dlatego mierze czesto. Ale zrobilem tez sobie prawie miesieczny okres przerwy w pomiarach aby sprawdzic czy jestem w stanie samemu zauwazyc niskie/wysokie poziomy - i bylo calkiem niezle, szybko reagowalem szczegolnie przy niskich poziomach.
@sackwinski:
Duzo objawow z zalaczonego obrazka.
- bez diety zrzucilem prawie 13 kilogramow w nieco ponad miesiac
- duzo, duzo sikalem
- jeszcze wiecej pilem, non stop susza w ustach
- troche tez gojenie sie ran, ale to moglo byc moje zaniedbanie

to sa objawy ktore moze zauwazyc kazda osoba z Twojego otoczenia, mnie zaalarmowala dziewczyna i zmusila do pojscia na badania... lekarz wyslal na krzywa cukrowa i hemoglobine glikowana, ale
@1tona: Oczywiscie, ale ze wzgledu na niskie zapotrzebowanie na insuline nie mam duzego pola manewru. 3 jak narazie dziala idealnie i jak widzisz po cukrach, jest git. Gdy bierzesz 10 jednostek do jednego posilku, mozesz zwiekszac/ zmniejszac o kilka. Przy moim zapotrzebowaniu, kombinowanie jest utrudnione.

Oczywiscie, gdy noc jest krotsza bo planuje wstac albo pojde spac pozniej - albo gdy imprezuje do pozna i cos podjadam, wtedy modyfikuje przyjmowane dawki -
@palladni: Takie HbA1c to tylko się cieszyć :) Ja aktualnie jestem na pompie i mam w niej Humalog, a ilość jednostek w zależności od posiłku. Przed pompą brałem Humalog i Lantus w penach.
@palladni: Metoda intensywnej insulinoterapii here. Baza 8j insulatardu na noc, do posiłków novorapid w ilości adekwatnej do posiłku. Tak jak @1tona dziwię się, że jako młoda osoba, nie masz ruchomych dawek. To, że masz niskie zapotrzebowanie nie oznacza "małego pola manewru". Lepiej dostosowywać dawkę do posiłku niż posiłek do dawki.
@palladni: Novorapid, średnio wychodzi 16J dziennie. Do tego 6-7J Levemir na noc.

Zdiagnozowany mniej więcej dwa miesiące temu. Cukry rano <100, po posiłku <120. Wg glukometru moja hemoglobina coś koło 5,2%. Gdy mnie zdiagnozowali było około 12%, w przyszłym tygodniu idę na nowe badanie więc zobaczymy ile będzie w rzeczywistości.
@knk: Wydaje mi sie, ze mamy tu male nieporozumienie - oczywiscie, ze nie kluje sie 3-3-3 na twardo i nigdy tego nie modyfikuje. Jezeli nie planuje drugiego sniadania, czy wiem, ze zjem mniej - zmieniam dawke. Jak planuje zjesc wiecej - no to w druga strone, wiadomka.

Najczesciej jednak, przy mojej diecie i stylu zycia (!) 3-3-3 jest idealne i pozwala mi utrzymac moje HbA1c na poziomie 5,7-5,9.
Jezeli zmniejsze z