Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #fiat #pytanie
Rozglądam się za Fiatem Stilo, szukam czegoś z instalacją LPG. Jestem dziwnie uprzedzony do silników diesla, nie wiem nawet dlaczego ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak sprawują się fiatowskie dizle? Posiada ktoś ten samochód, jaką wersję silnika wybrać?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dallas63: Fiatowskie diesle to akurat chyba najlepszy wybór z możliwych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ostatni element do jakiego można się u nich przyczepić.

Czytając fora (fiat i inne) gdy szukałem auta dla siebie natykałem się na skargi odnośnie elektroniki - wyświetlanie komunikatów błędów gdy nic się z autem nie dzieje itp. Łatwe do poradzenia sobie, forumowicze mają obcykane wszystkie takie motywy i służą radą w takich
  • Odpowiedz
@dallas63: mam 1.9 jtd 115 KM od prawie 4 lat i jestem zadowolony. Na pewno znajdziesz wygodniejszy, tudzież ładniejszy, samochód, ale ja swojego jeszcze długo nie zmienię. Nic się nie psuje i rdza też go nie bierze.
  • Odpowiedz
  • 0
@dallas63: Diesle fiatowskie są jednymi z lepszych ale też jak są prawidłowo użytkowane. Jeśli nie planujesz dłuższych dojazdów albo tras to ten diesel może mieć za ciężko.
  • Odpowiedz
  • 0
@dallas63: To w sumie jak kto lubi, to samo auto w dieslu wyjdzie na 100km te parę zł drożej i napewno będzie droższe w serwisie, bo benzyna jest śmiesznie tania w serwisie dla porównania. 5L ropy vs 8L gazu tak liczyłbym.
  • Odpowiedz
@dallas63: Co jest nie tak? Mam wymieniać alfabetycznie czy jak leci?

Problemy z elektroniką (padający sterownik silnika). Problemy z zawieszeniem (sprężyny lubiły pękać, a zawias ogólnie lubi sobie klekotać ot tak, kiepskie wahacze w wersji pozmianowej). Awaryjny wariator zmiennych faz rozrządu w wersji 1.8. Katalizatory w wersji 1.6 105KM (silnik GM) padały jak muchy. 1.9 JTD 115 KM dość udany, ale miewa problemy z słabą turbosprężarką, odmą i ogólnie lubi
  • Odpowiedz