Wpis z mikrobloga

Ludzie mają #bekazwegetarian, śmieją się ze studentów #prawo, a ja widzę na mirko wysyp ludzi, którzy muszą się pochwalić tym, że są ateistami.
"Kościół hurr, religia durr, jestem ateistą."
"Pomimo tego, że jestem ateistą to szanuję tego księdza"
"Jestem ateistą, ale..."
Plus sto memów o głupocie KK i wyższości ateizmu.
W okresie Wielkanocnym, Bożego Narodzenia itp. jest wysyp wpisów gdzie ludzie przedstawiają się albo chwalą się że są ateistami, jakby to było jakieś osiągnięcie.
Gratulacje! Osiągnęliście lvl wegan i studentów prawa!
#ateizm #gimboateizm #religia #katolicyzm trochę #bekazlewactwa
  • 82
  • Odpowiedz
gdzie ludzie przedstawiają się albo chwalą się że są ateistami, jakby to było jakieś osiągnięcie.


@aleqsandrov: Wiesz, ludzie raczej nie rodzą się ateistami. W większości są to osoby, które miały na tyle zdrowego rozsądku, by po pierwsze zagłębić się trochę w nauki wiary, w której zostali wychowani i po drugie zadali sobie trud, by spojrzeć na swoją przypisaną im wiarę z nieco większej perspektywy, np. porównać ją z innymi, trochę
  • Odpowiedz
@szymekk: Myślę, że raczej to wynik tego, że nie ma w tej wierze nic, co by ich zachęciło do pojawienia się w kościele. A przede wszystkim - oni nie wierzą w wymyślone rzeczy, które się tam opowiada.
  • Odpowiedz
najlepsze, ze te same osoby 5 minut po tym jak powiedza calemu internetowi, ze SOM ATEISTAMI ida wpiedalac swiateczna kielbache i salatke z cala rodzina.


@Im_from_alaska: A co w tym złego? xD
Ja nie wierzę w żadne bożki ale sam pomogam to żarcie robić. Jak jestem ateistą to nie mogę spędzać wolnego czasu z rodziną bo akurat ten wolny czas to jakieś tam obrzędy z resztą z milionem zapożyczeń z
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: wracam na świata do rodziny, bo mam wolne. Dlaczego mam siedzieć w pokoju i czytać Dawkinsa, zamiast zrobić im przyjemność i zjeść kiełbachę? Wczoraj zjadłem chyba nawet tę święconą i jeszcze nie splonęłem xD
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: A ty malujesz jajka i ubierasz choinke. A to pogańskie zwyczaje. I nie widzisz w tym nic złego. Świeta są potrzebne dla wszystkich. Katolików, muzułmanów, ateistów, wyznawców RJ-45... To jest tradycja nie koniecznie powiazana z tym ze ktos kiedys tam zmartwychwstał albo i nie..
  • Odpowiedz