Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #opencv #netbeans

Witam
Mam napisany gotowy program używający biblioteki OpenCV. Biblioteka w środowisku NetBeans po buildzie działa bez problemu. Jednak kiedy uruchomię wygenerowany plik .jar to elementy związane z OpenCV nie działają, a w konsoli pojawia się informacja o wyjątku:


Bardzo proszę o pomoc.
  • 5
@BigAngryPenguin: Po skopiowaniu DLLa do folderu z plikiem jar openCV działa, ale tylko na moim komputerze. Czy na docelowym komputerze musi być w jakiś sposób zainstalowana bibliotega openCV? Poza tym że w folderze jest dll i jar z opencv?
@krepton: Twój program do działania wymaga jara i dll openCV. Więc dając go komuś do uruchomienia musisz przekazać te 3 pliki (2 jary i dll). Radzę Ci poczytać o fatJar (zamieściłem do tego link w poprzednim komentarzu), wtedy będziesz musiał przekazywać po jednym pliku jar i dll.
@BigAngryPenguin: Dzięki bardzo, faktycznie wszystko dobrze działa, przez dłuższy czas w złym folderze szukałem wynikowego jara. Jak ruszyło na moim laptopie sprzed 5 lat to ruszy i u promotora na konsultacjach :D dzięki :)