Wpis z mikrobloga

Jest początek lat 30. Irena studiuje polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Działa w lewicującym Związku Młodzieży Demokratycznej. Na wykładach stoi - na znak protestu wobec getta ławkowego dla Żydów. Bojówkarz ONR-u szturcha pałką jej przyjaciółkę: - Dlaczego stoisz? - Bo jestem Żydówką. - A dlaczego ty stoisz? - Bo jestem Polką - odpowiada Irena i dostaje od ONR-owca w twarz.

http://www.dzieciholocaustu.org.pl/szab8.php?s=sendlerowa014_01.php
ONR vs Irena Sendlerowa
tak a propos zaproszenia ONR do jednej ze szkół
#4konserwy #neuropa #onr #historia
  • 28
@Fafnucek: problem w tym ze parafraza która stworzyłeś jest kłamstwem które wynika albo z Twojego zaslepienia ideologicznego albo z czystej ignorancji.
moje natomiast jest prawdziwe.
@czaykowski: Jest 15 lipiec 1938r rozgrzanymi Warszawskimi ulicami spaceruje Rotmistrz Pilecki.Jest on znanym i szanowanym wśród mieszkańców miasta oficerem Wojska Polskiego.Właśnie idzie do parku Łazienkowskiego z synem Władysławem i zaledwie 3 letnią córką Łucją.Parę minut pózniej zza węgła wybiega młodzieżówka Platformy Obywatelskiej i atakuje rodzine Pileckich.Nie oszczędzają nawet dzieci i znikają gdzieś w krzakach bzu.

I co platfusy jestescie dumni z korzeni swojej partii?
Ciężko o zapisanie się dobrze w historii gdy jednym z fundamentów twojej ideologii jest nienawiść do innych narodowości


@Ofacet: Nienawiść do innych narodowości nie jest żadnym fundamentem nacjonalizmu. Takie stwierdzenie jest zwyczajnym kłamstwem, które wynika albo z twojego zaślepienia ideologicznego albo z czystej ignorancji. Dokształć się zanim zaczniesz wciskać innym swoje mądrości.
@Ofacet: Nie będę ci podawał żadnych przykładów, bo #!$%@? mnie obchodzą działania poszczególnych ugrupowań politycznych, szkoda mi życia na to. Podam ci za to definicję nacjonalizmu z PWN:

nacjonalizm «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»

Nacjonalizm nie implikuje żadnej nienawiści czy pogardy do innych narodów, a fakt wrzucania sobie "nacjonalizmu" na sztandary przez #!$%@?ące się czymś takim formacje jest - podobnie jak u ciebie - oznaką ignorancji
@Salieri_: a feminizm z definicji walczy o równość płci. wiec czemu ruchy feministek są powszechne w całej Europie?

definicje często tracą na znaczeniu gdy konfrontuje się je z rzeczywistością. i owszem, to jest podstawą nacjonalizmu, ale na czymś się to opiera. na wspólnym wrogu, kulcie siły, ksenofobii.