Wpis z mikrobloga

Co by było, gdyby nie tysiąclatki? - W budynku tej charakterystycznej, pudełkowatej, zwykłej szkoły był prawie każdy z nas. Ponad pół wieku temu, w ciągu kilku lat, powstało ich w Polsce prawie 1500. Gigantyczna akcja PRL do dziś ułatwia nam życie.

#polska #historia #ciekawostki #liganauki #nauka #ciekawostkihistoryczne #mikroreklama
Czajna_Seczen - Co by było, gdyby nie tysiąclatki? - W budynku tej charakterystycznej...

źródło: comment_JF7q8W0uJihGiwD3LIP5ANwVFHfGp069.jpg

Pobierz
  • 49
@atencjon: Przecież Komuna nie budowała tych szkół dla Nas!! Oni budowali to dla siebie - jak co poniektórzy pamiętają "historia" była zindoktrynowana pod reżimem PRL jak w Koreii Północnej. Łatwiej jest gawiedzią sterować jak kładziesz największe głupoty od samiutkiej maleńkości( ͡° ͜ʖ ͡°). To samo jest z TV . Myślisz ,że jest dla Ciebie tymczasem bez Ciebie nie istnieje
@numinosum: Owszem, nie dałoby się odbudować kraju gdyby nie odgórne zarządzenie. Moja babcia też z ZMP odbudowywała Warszawę (a raczej odgarniała ją z gruzów bo to dzieciaki były).
Ale nie trzeba by było odbudowywać kraju, gdyby sowieci nie pomagali Niemcom we Wrześniu i nie byłoby milionowych ofiar w samym ZSRR, nie byłoby Stalingradu itd. Też sytuacja byłaby całkiem inna. Dlatego nie wiem czy jest powód do tego by dziękować panu (i
@Czajna_Seczen: Jesteś nośnikiem wtórnej propagandy komunizmu... #takaprawda Uważasz że gdyby nie komuna to w Polsce nie było by szkół, dróg itd. ? Tak się składa że te 1000 szkół to za czyje postawione zostało? Otóż za pieniądze moich rodziców i milionów Polaków!!! bo byli obłożeni przymusową daniną na ten cel ... To samo tyczyło się np. budowy gminnego ośrodka zdrowia 15 000 złotych zostało wpłacone przez moją rodzinę. A dziś doktur
Przecież tu nie chodziło o szkoły jako takie, tylko o prowizoryczne koszary i szpitale polowe w razie W (która w połowie lat 60 była bardzo realną opcją). Zresztą... spójrzcie na te budynki wojskowym okiem. Place na których mogą siadać helikoptery, wnęki w które możesz wjechać czołgiem. Do tego dość ciekawy układ ścian i okien... heloł... Zapomniałbym: w centrach miast nie budowano, a raczej na obrzeżach...
@Czajna_Seczen: Towarzyszu polityczny, wolni ludzie skończyli z ogrodzonym drutem kolczastym piekłem, jakim był PRL, ale niech was to nie martwi. Kupcie sobie bilet w jedną stronę do Korei Północnej, tam dalej się buduje komunizm, szkoły i tam odnajdziecie sens życia. Koniecznie wyrzućcie polski paszport na miejscu.
@North_Pole: jak trzeba być ograniczonym, by tak dychotomicznie pojmować świat?! Tak trudno przyjąć, że PRL był złym systemem, który jednak miał pewne dobre decyzje, zasługi. Np. Tysiąclatki, mieszkania komunalne, czy odbudowa Warszawy (tak, ze wszystkimi zabytkami, kościołami itd.). III RP skapitulowała w dwóch pierwszych przypadkach, a obecnie budowana IV RP wcale nie zapowiada się lepiej.

Czy PRL był dobry? Nie
Czy PRL w pewnych obszarach był lepszy niż neoliberalna III RP?
Gdyby nie komuna to poziom naszego życia byłby jak na zachodzie. Po wojnie znacjonalizowano przemysł i każdy pracował w państwowym zakładzie dzięki czemu każdy miał po równo czyli gówno. Przyszła dewaluacja i oszczędności poszły się #!$%@?ć dzięki czemu w 89 zaczynaliśmy od zera,a od 25 lat jesteśmy na dorobku i doskwiera nam brak kapitału. Ja muszę kupić auto na przeprowadzki za 100 tys zł a niemiec za 25 tys euro .Ja biorę