Wpis z mikrobloga

Co by było, gdyby nie tysiąclatki? - W budynku tej charakterystycznej, pudełkowatej, zwykłej szkoły był prawie każdy z nas. Ponad pół wieku temu, w ciągu kilku lat, powstało ich w Polsce prawie 1500. Gigantyczna akcja PRL do dziś ułatwia nam życie.

#polska #historia #ciekawostki #liganauki #nauka #ciekawostkihistoryczne #mikroreklama
Pobierz Czajna_Seczen - Co by było, gdyby nie tysiąclatki? - W budynku tej charakterystycznej...
źródło: comment_JF7q8W0uJihGiwD3LIP5ANwVFHfGp069.jpg
  • 49
Dlaczego mnie obrażasz?


@Czajna_Seczen: Nie było to moją intencją. Przyznaję, że zaskoczyłeś mnie tym pytaniem. Moja wypowiedź była zjadliwa i ironiczna, nie miała na celu Cię obrażać. Być może źle się poczułeś czytając uwagi o bilecie w jedną stronę i wyrzucaniu paszportu, w takim razie wybacz, nie sądziłem, że weźmiesz to głęboko do siebie.
Polsce jest wykorzystywany do cięcia kosztów


@Czajna_Seczen: O ile same koszty nie są aż takim problemem, to prowadzenie szkół przez samorządy - i owszem. W mojej gminie na przykład oświatą zajmuje się gość, który jest bez matury, a pisma niegdyś pisała mu sekretarka bo poprzedni wójt wstydził się wysyłać coś takiego do kuratorium. Nepotyzm polskiej wsi i duża swoboda samorządów to jest kolejny rak który niszczy nasze państwo.
@CrtZ: Nie dostrzegłem tego o Gierku. Gierek zaciągnął potężne kredyty na zachodzie, aby finansować absolutnie niewydolne i nieproduktywne państwowe przedsiębiorstwa o ogromnych przerostach kadrowych. Gierek zakupił również za nieziemskie pieniądze dużo uzbrojenia od ZSRR, m.in. MIGi 21, pozwolił stacjonować rosyjskim siłom uderzeniowym wyposażonym w głowice nuklearne w Polsce, co naraziło nas bycie celem ataku jądrowego. Narobił mnóstwo głupot.

Poprzez zaciągnięcie kredytów w sytuacji braku produktywności w kraju i możliwości ich spłaty,
@North_Pole: To naprawdę urocze gdy ktoś pisze o kulturze dyskusji, a chwilę wcześniej porównuje rozmówcę do szmalcowników... Pogratulować dobrego samopoczucia...

Ja nie muszę wracać do książek, przeczytałem ich bardzo dużo, a Ty większości z nich nie, sądząc po Twoich wypowiedziach.


po czym

Znowu powtarzasz te błędy, więc powiem Ci tylko, że obowiązkowe: ZUS, dopłaty do górnictwa i państwowe kopalnie, państwowe elektrownie i przedsiębiorstwa, dopłaty do rolnictwa, NFZ, koncesje, MdM, dopłaty unijne
To naprawdę urocze gdy ktoś pisze o kulturze dyskusji, a chwilę wcześniej porównuje rozmówcę do szmalcowników


@CrtZ: To była reakcja na Twoją obraźliwą wypowiedź.

Racjonalnych możliwości mieszkania jest wiele - wynajem, komunalne, własność. A w Polsce z tych 3 działa tylko jedna, ta zmuszająca do 30-letnich kredytów, czyli własność


Wg wypuszczonego w 2013 r spisu mieszkań wg GUS 15,4% to mieszkania należace do zakładów pracy, gmin i Skarbu Państwa. Następnie 20%
@CrtZ: Ważna rzecz: Jeśli napisałem, że wyznajesz system wartości godny szmalcownika, to nie oznacza to porównania do szmalcownika.

Jeśli mówisz komuś: jesteś głupi, obrażasz go. Jeśli mówisz: postępujesz głupio, wskazujesz na niewłaściwe postępowanie. To jest element kultury dyskusji, który umknął Twojej uwadze.

Ty pisząc do mnie: "Lecz się człowieku", " jak trzeba być ograniczonym" - bezpośrednio obrażasz. To jest różnica.
@North_Pole:

Następnie 20% mieszkań to mieszkania na wynajem.


Możesz mi wskazać miejsce w tym raporcie gdzie niby jest coś takiego napisane?

Urbanistyka to element mojego zawodu i naprawdę dużo o tym wiem. Planowanie polskich miast po wojnie to przykład strasznego koszmaru i nie wiem, gdzie znajdziesz idiotę, który będzie twierdził inaczej. Ustawienie blokowisk, ignorowanie struktur habitatów, generujące patologie społeczne, rozbicie funkcji centrów miast, wprowadzanie elementów urbanistycznie błędnych jak Pekin w środek