Wpis z mikrobloga

Informacja ode mnie, bo mam już wiadomość dlaczego moje komentarze są w jego wpisie pousuwane i pytanie, czy ja mu coś pisałem.

Ponad godzinę temu pisałem do jego brata, że nie powinien mieć telefonu i dostępu do mediów społecznościowych, bo na pewno zaczną go tutaj ostro atakować. Chłopak jest bardzo wrażliwy, nie toleruje żadnej krytyki i jedzie na lekach. W ciągu godziny się sprawdziło. Moje komentarze pousuwał przy całkowicie neutralnej rozmowie i stwierdzeniu, że nie ma takiej możliwości, by pielęgniarka zachowywała się jak koleżanka i pozwalała mu nie jeść obiadu po jego "nie, dziękuję".

Opowiedziałem mu swoje historie na ten temat oraz zawołałem pracownika młodzieżowego psychiatryka z mirko, by wypowiedział się na ten temat, bo @Psylocyby30 zapierał się i zaczął mi wrzucać do ust jakieś słowa, których nie wypowiedziałem. Wszystko było całkowicie neutralne z mojej strony. Pousuwał nagle (zdążyłem zrobić screena tylko mojego pierwszego komentarza) i dodatkowo dodał mnie na #czarnolisto. Olałem pisanie do niego w tej sprawie, bo szkoda mi go, powiadomiłem tylko brata, że może jego pisanie nie jest najlepszym pomysłem w obecnym stanie.

Po 50 minutach widziałem, że tak samo usuwał inne komentarze i nagle zaczął usuwać konto.

Dziwię się, że w szpitalach pozwalają na korzystanie z telefonu podczas leczenia, kiedyś spoko, bo internet był rzadkością i aparatów ludzie nie mieli, ale teraz? Technika do przodu, ale polskie metody leczenia nadal do tyłu.

Swoją drogą widzę, że umieszczanie komentarzy pod jego wpisami jest niebezpieczne, bo usuwa je bez żadnego powodu i można być pózniej posądzonym o jakieś gówna. Nie polecam.

#psylocybycontent
  • 61
@gibpotatoe: Tak, jest wskazane, ale ludziom, którzy już jako tako sobie radzą ze swoimi emocjami, odbyli troche leczenia, rozmów z psychologami, a nie ludziom, którzy są nadwrażliwi na jakąkolwiek krytykę, Twój brat dopiero zaczął się leczyć (6 dni w szpitalu) i tego typu miejsce nie jest dla niego wskazane.
@PyraPrzeznaczenia: Nic złego w tym że jest u niego inba z obrażaniem i telefonami do psychiatryka, a on usuwa komentarze jak tylko mu się chce, nawet te całkowicie neutralne przy normalnej rozmowie? Już mnie ktoś posądził, że może to ja mu pisałem głupoty (dzięki #!$%@? swoją drogą), bo pousuwał moje komentarze i dodał na czarnolisto bez powodu. Chłopak jest bardzo ostro przewrażliwiony, w takim stanie nie powinien korzystać z mediów społecznościowych.
on usuwa komentarze jak tylko mu się chce, nawet te całkowicie neutralne przy normalnej rozmowie?


@PlusMinus303: To zupełnie normalne. Czasem odrobinę nieprzychylny komentarz prowadzi do nieprzyjemnej dyskusji. Sama często kasuję neutralne komentarze.
Akurat usuwanie komentarzy w żaden sposób nie świadczy o problemach :P
@PyraPrzeznaczenia: @pyry2gzikiem: @gibpotatoe: przestańcie go tak bronić i atakować OPa bo moim zdaniem ma całkowitą rację - koleś z takimi problemami jakie opisuje powinien przede wszystkim korzystać z obecności ludzi w podobnym stanie, po to się tam znalazł, do tego ma wokół dużo lekarzy z którymi może normalnie pogadać i nieraz to już we wpisach udowodnił. Dla Was człowiek z zaburzeniami socjalnymi powinien uciekać całe życie w internet? Puknijcie
@PyraPrzeznaczenia: Żadnej nieprzyjemnej dyskusji nie było, ale stwierdziłem, że kłamie we wpisach i zawołałem mirka pracującego w psychiatryku młodzieżowym, by powiedział jak faktycznie jest, od razu po tym usunął wszystko i #czarnolisto, a ja teraz obrywam bez powodu :) Chłopak dopiero zaczął leczenie i już widzę pierwsze błędy jego otoczenia.
@PlusMinus303: Gdyby mi ktoś napisał, że kłamię, też skasowałabym jego komentarze.

O dostępie do internetu powinni zadecydować lekarze. Może faktycznie źle zrobili, że pozwolili mu z niego korzystać, ale mirkom nikt nie zabronił, oni mają dostęp, oni i tak będą pisac.
A czym się różnią media społecznościowe od życia? Tylko i aż tym, że w tych pierwszych jest większa anonimowość.


@Kampala: xD o #!$%@? komentarz diament, jak ktoś nie odróżnia internetu od życia to moim zdaniem powinien dołączyć już na terapię.

Ciekawe kto w realnym życiu podejdzie do Ciebie i zacznie Ci tak wjeżdżać na ambicję mimo że Cię nie zna, przestańcie się poniżać.

A... Szkoda szczempić ryja, skoro uważacie że mu
@PyraPrzeznaczenia: Nie napisałem dosłownie, że kłamie, ale poprosiłem innego mirka, by się wypowiedział, bo tam pracuje i będzie lepiej wiedział.

Swoją drogą, gdybyś skasowała komentarze zarzucające kłamstwo po dowodach i zawołaniu osoby, która może udowodnić, bo pracuje w tym zawodzie to... No cóż też powinnaś udać się do psychologa, bo nie umiesz prowadzić normalnej dyskusji. Ja jakoś twoich komentarzy nie usuwam, a według twojej logiki powinienem.
@Bambro: Jest wzburzony emocjonalnie, więc wszystko będzie brał do siebie. I @IsraelKilman: , niestety, jest teraz w takim stanie, że trzeba go chwilę poprowadzić za rękę w dobrą stronę i odpowiednio poprowadzić terapię. To co wy prezentujecie, to typowe 'ogarnij się, nie bądź #!$%@?' - no gardzę.