Wpis z mikrobloga

Biedronka w miejscowości Sejny (lit. Seinai)- 6 tys. mieszkańców przy granicy z Litwą- podobno jest na pierwszym miejscu pod względem obrotów w Polsce, a to wszystko zasługa Litwinów. Po wprowadzeniu euro na Litwie ceny tam poszły w górę i dlatego Litwini masowo kupują w Polsce. Przed sklepem większość to auta na litewskich numerach, tak jak to BMW po prawej. Litwa jest w Unii Europejskiej i nie ma kontroli na granicach, a więc dla Litwinów wystarczy przejechać parę km by zapłacić znacznie mniej za zakupy.
#litwa #biedronka #biznes #gospodarka #europa #ciekawostki #polska #zakupy #zdjecia
johanlaidoner - Biedronka w miejscowości Sejny (lit. Seinai)- 6 tys. mieszkańców przy...

źródło: comment_UI4r5YEtHrqsOwyciG3M1MVXSB8kJTF4.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johanlaidoner: Kudowa Zdrój- graniczy z Czechami (którzy przyeżdżają i po paliwo i na zakupki ( ͡° ͜ʖ ͡°) )i tez słyszałam kiedyś że jest jedną z lepszych prosperujących Biedronek w Polsce (co ciekawsze w Kudowie są aż dwie Biedronki a miasto małe).
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: też mi halo xD niemcy od kilkunastu lat jeżdżą przez granice na zakupy, znam ludzi, którzy potrafią przejechać nawet 100km, byleby coś kupić z biedry. to samo słowacy i nagle ktoś się kapnął, że to serio możliwe i burza w mediach xD
  • Odpowiedz
@johanlaidoner: Jako kolejny przykład mogę podać Gołdap, ogromne oblężenie supermarketów przez Rosjan, bo im się to zwyczajnie opłaca - przyjadą do nas na handel paliwem, a wracając zabiorą ogrom reklamówek z biedronki :)

Ile razy się widziało na przejściu granicznym Mercedesa W124 z pełnym bagażnikiem zakupów ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
A co mam powiedzieć ja, mieszkaniec Kuźnicy Białostockiej. Biedronka jest 300m od wjazdu na przejście graniczne. Kiedy istniało piesze przejście Białorusini stawiali auta po swojej granicy, przechodzili do nas po zakupy i wracali do siebie z czterema siatkami. Znajomy pracownik granicy mówił, że zdarzały sie osoby przechodzące 32 razy w ciągu dnia.
  • Odpowiedz