Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich miast w Polsce #warszawa ma najlepsza, najlepiej zorganizowaną i najnowocześniejszą komunikację miejską.
Już pomijam, że jest metro, ale nawet bez tego cała organizacja autobusów i tramwajów zasługuje na piątkę z plusem.

Zapraszam do dyskusji.

#komunikacjamiejska
  • 69
  • Odpowiedz
@seeksoul: Nie miałem okazji korzystać z ZTM, jedynie sporadyczne wypadki, jednak ja osobiście bardzo chwalę sobie KMP- Komunikację w Płocku, może nie jest to jakieś wielkie miasto, ale mam tu mnóstwo ciekawych rozwiązań takich jak biletomaty w każdym autobusie, na niektórych przystankach, przy bardziej uczęszczanych przystankach są tablice pokazujące najbliższe kursy, dzięki zastosowaniu GPS autobusy nie mają opóźnień, nawet w godzinach szczytu, do tego kierowcy w większości są bardzo uprzejmi,
  • Odpowiedz
nowe Jazzy jednokierunkowe, krótsze i nie wyglądające jak Multiple wśród tramwajów


@Niszczyciel666: ej, ale Jazzy Duo są ładne. Nietypowe, to przyznam, ale mają taki fajny, masywny i budzący zaufanie wygląd.
  • Odpowiedz
@seeksoul: Jeśli brać tylko tramwaje i autobusy, stawiam Kraków i Warszawę na dwóch pierwszych miejscach, z minimalnym naciskiem jednak na zwycięstwo Krakowa. Na ostatnim miejscu - KZK GOP, dramat na każdej płaszczyźnie.

@Kampala: a pomijając ich wygląd, to Pesa chyba postanawia z każdym kolejnym modelem tramwaju udowodnić, że da się go wyposażyć w JESZCZE MNIEJ miejsc siedzących( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Warszawiak_01: Drogie? Ale jest jeden bilet na wszystkie 3 środki transportu. W Trójmieście za SKM, autobusy i tramwaje to ok. 200 zł na miesiąc, do tego z przesiadkami wcale nie jest tak różowo, ale to trochę wina podłużnego rozrastania się aglomeracji.
  • Odpowiedz
@Warszawiak_01: Co jak co, ale liczba przesiadek akurat nie jest dobrym wyznacznikiem jakości komunikacji miejskiej. Są miasta z mnóstwem linii zewsząd dowsząd (co zazwyczaj oznacza brak / jedną przesiadkę) ale z gównianą częstotliwością. ZTM jest pod tym względem całkiem niezły, ale ostatnio daje się terroryzować przez nieznających się na rzeczy radnych z różnych dzielnic.
@kossakov: W tej waszej SKM w Trójmieście nie ma nawet normalnej taryfy - za
  • Odpowiedz
@seeksoul: Owszem, komunikacja jest dobra, ale w godzinach szczytu mam szczerą ochotę #!$%@?ć ludzi, którzy projektowali sygnalizację świetlną na przecięciu Dolinki Służewieckiej i Aleji Wilanowskiej od strony metra w stronę Wilanowa. Ogólnie to w Wawie godziny 16-18 to straszny paraliż dla wszelkiej komunikacji miejskiej i tam, gdzie normalnie jedzie się 20+ minut (519), tak w tych godzinach dochodzi to do 40 minut.
  • Odpowiedz
@seeksoul: faktycznie, na ogromna piątkę z plusem zasługuje fakt, ze przystanki na ekranach w tramwajach sa prezentowane wg czasu przyjazdu a nie po trackingu GPS. Wiele razy bym przez to wysiadł na złych przystankach gdy tramwaj w godzinach szczytu jest opóźniony. Jestem z GOPu i l Warszawa nie robi na mnie wrazenia. Aczkolwiek komunikację nocna macie znacie lepsza.
  • Odpowiedz