Wpis z mikrobloga

Ze wszystkich miast w Polsce #warszawa ma najlepsza, najlepiej zorganizowaną i najnowocześniejszą komunikację miejską.
Już pomijam, że jest metro, ale nawet bez tego cała organizacja autobusów i tramwajów zasługuje na piątkę z plusem.

Zapraszam do dyskusji.

#komunikacjamiejska
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seeksoul: Czy ja wiem czy droga komunikacja. Karta młodego warszawiaka (studia na propsie) to 125 zł na 3 miesiące a w tym tramwaje, autobusy, metro, SKM i KM, WKD chyba też. Jak byłam w Trójmieście to mnie strasznie dziwił ceny biletów.
  • Odpowiedz
@seeksoul: W pełni się zgadzam. Jestem z Wrocławia i aktualnie mieszkam w Warszawie - to jest naprawdę przeskok o co najmniej dwa poziomy organizacji i działania komunikacji miejskiej. Choć z drugiej strony mnie to wcale nie dziwi, bo wielkość stolicy zdecydowanie przewyższa każde inne większe miasto w Polsce co wymusza na niej naprawdę profesjonalne podejście do tematu poruszania się po tak rozległym terenie. Ja oczywiście z przyjemnością korzystam z ZTMu
  • Odpowiedz
@seeksoul: ta, piątka z plusem. wróciłem do komunikacji po 2 latach. pierwszy przejazd tramwajem - rewelacja, poczytałem ksiazkę, dojechałem pod dentystki gabinet sam, nie musiałem 10 minut szukać miejsca do zaparkowania. Super!
Kilka dni później jadę znów. Po 40 minutach czekania na tramwaj wezwałem taksówkę. Na drugi dzień dowiaduje się, że prądu w centrum nie było i tramwaje stały..
  • Odpowiedz
Kochani moze wy mi tutaj pomożecie. Do warszawy jezdze coraz czesciej (praca) i jestem zdany wlasnie na komunikacje miejska. Jedyna rzeczą ktorej nie kumam jest oznaczenie przystanków, bo dajmy na to dzisiaj musze sie dostac na ulice Marsa, przystanek najbliżej to okularowa04, ale oprocz tego jest jeszcze okularowa 02 itd. Staje sie to o tyle problematyczne ze jak jade autobusem i mam przesiadkę na metrze politechnika 03, a następny autobus odjeżdża z
  • Odpowiedz
@profesor_chaos: ogarnąć który jest który, chyba nie ma jakichś szczególnych zasad numeracji różnych wiat obrębie jednego przystanku. Trochę pojeździsz i się nauczysz, nie ma innej rady.
  • Odpowiedz