Wpis z mikrobloga

@Laserade: wnioskuję, po dresiarni na moim osiedlu, że jest to jednak bliższe prawdy. Mam podobny pogląd na to, bo codziennie widzę łysych dresiarzy w ciuchach patriotycznych, ale panowie ledwo składają poprawne zdania we własnym języku, a plac zabaw dla nich to idealne miejsce do picia piwa i rzucania kiepów, a o wielkiej historii naszego kraju uczą się z memów.
Pobierz boguchstein - @Laserade: wnioskuję, po dresiarni na moim osiedlu, że jest to jednak b...
źródło: comment_04x2Griq70NA1zWviBrV2TSpOb53G7XG.jpg
@boguchstein: Każdy może być patriotą, a wbrew pozorom żeby zostać bohaterem podczas wojny nie trzeba było być wykształconym i często młodzi ludzie których teraz wspominamy jako bohaterów nie byli. Co mnie martwi, to że patriotyzm jest postrzegany teraz jako element pewnej deklaracji politycznej - "narodowej".
@rak_kontent: bardzo możliwe, że przez to, że stało się to "modne" i po części dlatego, że kibole i dresiarze chętnie chcą być postrzegani jako wielcy patrioci. Co innego być prawdziwym patriotą w czasie wojny i oddać życie za ojczyznę, a co innego dresem bez szkoły bujającym się po osiedlu w bluzie "1944 Pamiętam!". #!$%@?ć Pedałów ...ale nie "Bóg, Honor, Ojczyzna!". Nic dziwnego, że prawdziwy patriot nie chce być utożsamiany z takimi
@rak_kontent: A mi się wydaje, że ci ludzie nie osiągnęli w swoim życiu nic i jedyne z czego są dumni to to, że są białym heteroseksualnym mężczyzną narodowości Polskiej. Oczywiście sami mieli ogromny wpływ na to jacy i gdzie się urodzą.
Całkiem spoko. Od razu poznasz, że osoba z którą rozmawiasz, jest mentalnym gimbusem.


@ZjednoczonaEuropa:

Zawsze mnie to zastanawia:
Amerykanie - dumni ze swojego kraju, flagi i wciskają ją gdzie się da - zero problemu, nawet inne kraje kupują
Polak z wartościami narodowymi, flagą - Janusz, ciemnogród, faszysta, Sebix

#!$%@? co. Czy to nie jest niszczenie wartości patriotycznych, aby nikomu już na tym nie zależało? Szczególnie widzę kultywowanie tego w tzw. mainstreamie
@Highheels: gimbus to stan umysłu, nie zależy przecież od wieku. Możesz mieć i 50 lat i dalej reprezentować logikę chłoptasia z 3b. Jego zdaniem taki sposób eksponowania swojego patriotyzmu, jest właśnie gimbusiarski - nie dziwię się. To tak jak jesteś zwolennikiem konopi i wszystkie ciuchy masz w listki - niby spoko, ale nikt cię poważnie nie chce brać i wyglądasz jak gimbus.
@boguchstein: zawsze co za dużo to nie zdrowo, a porównanie trochę słabe bo listki konopi są symbolem całkiem z innej półki. Ale spoko poczaiłam, ale jak już napisałam co za dużo to nie zdrowo i myślę że nie można nikogo oceniać po obudowie do telefonu, szczególnie nie można oceniać kogoś negatywnie bo ma na obudowie orzełka
@Highheels: można nie można, czemu nie? Ludzie już dawno temu wykształcili sobie umiejętność szybkiego oceniania innych na podstawie ubioru, zachowania, języka, gestykulacji itd. Można udawać, że to nie istnieje, ale bardzo często ta ocena jest po prostu trafna. Dzięki temu idąc ulicą po zmroku i widząc trzech gości w dresach pod bramą, którzy głośno przeklinają i piją piwo, wiem, żeby tam nie iść, bo mimo, że któryś z panów będzie miał