Wpis z mikrobloga

#tuning #motoryzacja #mechanikasamochodowa #kiciochpyta

A gdyby tak zamiast turbosprężarki i/lub kompresora podłączyć do silnika zwyczajny kompresor powietrza i by on pod dużym ciśnieniem ładował powietrze do silnika? Można by było zrobić by kompresor uwalniał powietrze wraz z wzrostem obrotów lub taki "na przycisk" gdzie kierowca sam mógłby sterować ile dodatkowego powietrza kompresor wrzuci do silnika.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz 01ab - #tuning #motoryzacja #mechanikasamochodowa #kiciochpyta

A gdyby tak zamiast...
źródło: comment_3dz0Ci0A8c1QQ0dnGrWSR19LAjTBbiUN.jpg
  • 27
Mój całkowicie samodzielny kompresor z butlą mógłby uwalniać powietrze zanim turbosprężarka zacznie działać i nie było by lagu. Jak turbo by się włączyło to w tym czasie kompresor nie ładuje już powietrza, a napełnia butle.

@rad99: Takie? xD
01ab - Mój całkowicie samodzielny kompresor z butlą mógłby uwalniać powietrze zanim t...
@01ab: właściwie gdyby taki wiatraczek z filmu dawał dużo, dużo więcej powietrza to by działało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problem w tym, że bardziej ogranicza przepływ na wysokich obrotach niż zwiększa.
Idea niezależnego kompresora ma jakiś sens, tylko problem w tym, że taki warsztatowy będzie zbyt mało wydajny. Zobacz ten filmik, da się skutecznie doładować auto dmuchawą do liści
HetmanPolnyKoronny - @01ab: właściwie gdyby taki wiatraczek z filmu dawał dużo, dużo ...
@paprykarzszczecinski1: @csmrex: @wonsz_smieszek: @CichyBob:

I co bulwy niewierne, super pomysł. Nie dziwie się, że w Polsce taka #!$%@? jak ktoś ma fajny pomysł to go trzeba z błotem zmieszać.

PowerPulse opiera się na systemie zasysania powietrza z układu dolotowego, które następnie jest sprężone oraz umieszczone w dwulitrowym zbiorniku pod ciśnieniem. Następnie powietrze trafia przez kolektor wydechowy do turbiny. Dzięki temu kierowca gwałtownie przyspieszając ma dostępną pełną moc silnika
01ab - @paprykarzszczecinski1: @csmrex: @wonsz_smieszek: @CichyBob:

I co bulwy nie...
aha i myślisz że tam jest zamontowany jak to ująłeś "zwyczajny kompresor powietrza"?


@CichyBob: To tylko był pomysł, pisząc "zwyczajny kompresor powietrza" chciałem podkreślić to, że to nie jest kompresor samochodowy, tylko taki kompresor elektryczny z butlą na powietrze.