Wpis z mikrobloga

MPK Wrocław z polecenia magistratu sukcesywnie reorganizuje numerację linii autobusowych w naszym mieście. Dnia 2.04.2016r. pożegnamy się z ostatnimi liniami przyśpieszonymi, a mianowicie 406 i 409. Ta pierwsza zostanie przemianowana na linię 106, a druga 148 (bo 109 zajęte, a 139 kojarzy się z Kuźnikami i jeszcze pomyślo, że zmartwychwstała. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Oznacza to, że linie te będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach po trasie, a cena biletów na nie, będzie w cenie linii zwykłej. :)

Następne w kolejce do przemianowania są linie pośpieszne, jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi i w jakiej formie. Gdy będę wiedział coś więcej, dam znać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #mpkwroclaw @mroz3 #michalczewskiwroclaw
w.....o - MPK Wrocław z polecenia magistratu sukcesywnie reorganizuje numerację linii...

źródło: comment_qQQWZP1fjo7QBhofoaJmv5PHDP40SthJ.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
linie te będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach po trasie, a cena biletów na nie, będzie w cenie linii zwykłej.


@Madlen_: droższe bilety i nie zatrzymywały sie na wszystkich przystankach
  • Odpowiedz
@Madlen_: Pośpieszne omijają jeszcze więcej przystanków od przyśpieszonych, a do tego mają jeszcze droższe bilety. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mars83: spróbowałem łopatologicznie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
SORRY NAKŁAMANE

Linie normalne autobusów oznaczone są liczbami od 100 do 149. Opłata za przejazd autobusami przyspieszonymi (numery od 4..) jest taka sama jak za przejazd autobusem linii normalnej. Droższe są autobusy podmiejskie (numery 6..), pospieszne (oznaczone literami) oraz nocne o numerach od 240 do 259.

@mars83: @Madlen_: @wiedro: @wiedro:
  • Odpowiedz
Oznacza to, że linie te będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach po trasie, a cena biletów na nie, będzie w cenie linii zwykłych

@wiedro: to zdanie zasugerowało mi, że bilety na nie w tej chwili są droższe i nie widziałam różnicy między pospiesznymi a przyspieszonymi :D
  • Odpowiedz
@mars83: Tak przyśmieszkowałem o tym opóźnieniu, ale na dobrą sprawę, choćbym chciał to i tak bym nawet nie mógł nic ruszyć w zarządzie MPK, chociaż pracownicy mogo wiele (jeśli chco, a z zasady nie chco). Tutaj sprawa wygląda inaczej - UM układa rozkłady, MPK jest jedynie wykonawcą przewozów, więc jak chceta cokolwiek zmienić (#!$%@? zrobicie :>), piszta wnioske do Wtr-u ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz