Wpis z mikrobloga

Mireczki, ludzie to #!$%@? ;<

Ostatnio pisałam Wam, o porzuconym pająku, na zimnie, deszczu, gdzieś pod smietnikiem. Wczoraj nowa historia - pisze do mnie gościu, który kupiła kiedyś agamę, teraz wpada po karmówkę.

Poszukujemy domu dla pytona królewskiego (...) Długa historia. Gościu wyjechał za granicę i olał węża... 2 miesiące bez światła i jedzenia był.


No kuhwa mać. Gościu wyjechał sobie i zostawił w domu pytona, w pudełku 30x40x30 cm, tak, że mógł EWENTUALNIE przybrać inną pozycję kulki. Bo przeciez nie mógł się wyprostować ani nic...

W każdym razie - oczywiście długo nie trzeba było mnie namawiać - pojechałam dzisiaj po tego cudaka. Na miejscu gościu, który odebrał tego opuszcoznego pytona, dał mi pojemnik, dwie myszki ;D i spod kurtki wyjął to cudowne zwierze (spod kurtki, bo tam cieplej, niż w pudle, na zimnie). Średnica węża to jakieś... 10-13 cm w najszerszym miejscu. Ogólnie jest dość krótki, bo nie ma więcej, niż 120 cm, ale trudno mi to dokładnie zweryfokować, bo przestraszny, w kulkę zwinięty (stąd też nazwa angielska Ball Python :3)

I tego.. to by było na tyle. Podkarmię, zadbam, a później szukam mu jakiegoś dobrego domu ;) Ogólnie bardzo bałam się go podnieść na początku, bo nigdy nie wiadomo, czy głodny wąż po prostu mnie nie zaatakuje. ale na szczęście skubaniec bardzo łagodny jest. Aha, jest to samiczka i ma od dzisiaj imię Kuleczka ()

Kuleczka w transporterze
Kuleczka nieco rozciągnięta
Kuleczka skuleczkowana na ręku
Kuleczka w domu tymczasowym - dzisiaj siedzi w pudle ale za 2-3 dni dostanie wypas terrarium;)

I tak jeszcze coś dla miłośników gryzoni ;D #wykopowypupil dzisiaj dostały Gerberka, jakiś owocowy, jabłko z gruszką chyba. Rzuciły się, jakby jedzenia nigdy nie widziały ;DD <3

GIF

#gadzibastion #wykopowypupil #burunduki #waz #wonsz #weze #gif #terrarystyka #smiesznypiesek #chwalesie #szczecin

Na spamlistę można zapisać się Tutaj
Khaleesi - Mireczki, ludzie to #!$%@? ;<

Ostatnio pisałam Wam, o porzuconym pająku...

źródło: comment_HzSDcA60BifU3EAjdvu04EeXQGn3sVFw.jpg

Pobierz
  • 67
@Elec: DOKŁADNIE! :D

@PlacekBananowy: nikogo w domu nie było.Gościu wyjechał za granice i olał. Klucze zostawił znajomemu, który nie wiedział nawet o zwierzaku, dowiedział się wczoraj, skontaktował się z właścicielem, który powiedział, że mogą go sobie wziąć. Sam wonsz to ok 2-3 letnia samiczka.

@BenkartGorszegoBoga: szczerze mówiąc, to nie wiem ;) Ogólnie sa ponoć baardzo spokojne i zamiast atakować, to zwijają się w kulkę, ale zakładam, że ugryzienie nie
@PlacekBananowy: to znaczy wiesz, taki wąż może zrobić sobie głodówkę i sam z siebie nie jeść 7 miesięcy. Ale to wtedy wąż sam wybiera KIEDY, a nie człowiek. Druga sprawa - zero ogrzewania i ŻAŁOŚNIE małe pudełko... ;<