Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@Shatter: A ja uważam, że piwnica nie jest mi potrzebna. im więcej pomieszczeń tym więcej gratów . Nie lubię chomikowania niepotrzebnych rzeczy. A poza tym to duży koszt.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
Tak w ogóle to jestem w szoku tylu pozytywnych komentarzy i miłych słów. Hejterzy chyba śpią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki Wykop!
  • Odpowiedz
@luxpl: napisz proszę jak jest z projektem? Kupowałeś gotowy, wprowadzałeś jakieś modyfikacje? Ile to kosztuje np przy modyfikacji projektu?
  • Odpowiedz
@Shatter: no wiadomo, że się nie uniknie ale po prostu taki dom żeby wytrzymał o wiele dłużej, swoją drogą też jestem za jakąś piwnicą, kotłownią mała i ewentualnie pralnia, tak jak rodzice posiadają taką za garażem jest naprawdę fajnie wykorzystywana. Dwa skosy na dachu też dają jeszcze jakąś możliwość wykorzystania przestrzeni. Jednak w domu po czasie trochę się zbiera rzeczy, a garaż wszystkiego nie pomieści.
  • Odpowiedz
No na parapetówce będzie gruuubo, zapraszam wszystkich Mirków i Mirabelki. Nie to co w bloku pewnego razu w ostatki sąsiad z góry przyszedł z Policją (ʘʘ)


@luxpl: dobra dobra to mów kiedy planujesz zakończyć budowę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@enron: nie zgodzę się, na śpiocha jak to nazwałeś ja mam dwie strefy alarmu.


@debenek: to że można sobie zrobić strefy alarmu to ja wiem - nawet swego czasu miałem, ale w końcu z tego zrezygnowaliśmy bo i tak do części pomieszczeń w których śpimy jest wejście bezpośrednio z tarasu i koniec końców chronione by były jakieś nieistotne lokalizacje typu pokój gościnny czy garaż, do których pewnie i
  • Odpowiedz
@mblack:
@luxpl: Panowie szybkie pytanko, jak godzicie budowę domu metodą gospodarczą ze swoją pracą? Ja pracuję na różne zmiany i nie wyobrażam sobie, żeby mi czasu starczyło jeszcze na budowę. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@michcio:
Nie masz racji co do tego, że będą ocieplać te ściany jednowarstwowe w przyszłosci. Pomyśl sobie ile musiałaby kosztować energia, żeby warto było docieplać dom kosztem ~ 25 tys zł, który rocznie teraz zużywa jakieś 2-3 tys zł opału? Myślisz, że rachunki za energię wzrosną dwa razy? Na razie większość surowców rekordowo nisko.

Warto ocieplać stare domy. W nowych, z U < 0.3 płacić te 300 zł więcej rocznie
  • Odpowiedz
@WolnoscRownoscBraterstwo: to popatrz ile kosztowało ogrzewanie 30 lat temu w złotych czasach PRLu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym koszt surowca będzie zapewne niewielką składową, podobnie jak zresztą mamy już z paliwami - dojdą jakieś ekopodatki, ekoakcyzy i inne ekobzdury.
  • Odpowiedz