Wpis z mikrobloga

@pawel_je: Wiesz co mówisz. Właśnie jestem z bloku i zawsze marzyliśmy o domu, odrobinie prywatności, letniego wypoczynku na swoim ogrodzie, grillowania( ͡° ͜ʖ ͡°), obiadach na świeżym powietrzu, zimowego odśnieżania placu ( ͡° ͜ʖ ͡°) (u nas zawsze to robiły sprzątaczki, i jak się budziłem to nic mi nie zostawiły( ͡º ͜ʖ͡º), bałwana którego nikt nie #!$%@? po
  • Odpowiedz
@Xamox: Nie będę Cię oszukiwał, jeśli ktoś bardzo chce, to przejdzie wszystko. Nawet rolety z atestami, z profili ekstrudowanych, które stosuje się np. w bankach, mają tylko wytrzymać napór przez kilka minut do przyjazdu ochrony.
Pomijając już kosmiczną cenę takich rolet ekstrudowanych, to ich stosowanie w domu jednorodzinnym mija się z celem, bo nie dają one np. izolacji termicznej zimą i nie chronią tak skutecznie przed słońcem latem (wiedzą co mówię
  • Odpowiedz
Poczytaj o coraz większych problemach ludzi z kornikami.


@ksiak: nie wiem czy myslimy o tej samej technologii i czy w przypadku który znam coś nie było zwyczajnie #!$%@? więc to nie jest jakiś megaargument, ale znam osobiście przypadek ludzi którzy postawili sobie kanadyjkę jakieś 10 lat temu przez niby dobrą  firmę a i tak od kilku lat mają ogromne problemy z robactwem, może zawiodło wykonanie a nie sama technologia.
  • Odpowiedz
@kajelu: Oczywiście bez gruntu. Grunt zakupiliśmy parę lat temu. Działka 900 m2. Lokalizacja taka, że cichutko wszędzie, blisko wszędzie. Do lasu blisko równie jak do Biedry ( ͡° ͜ʖ ͡°). Byłe pola truskawkowe. Szukalismy tej jedynej działki całą wiosnę na rowerach ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaczepiając większość mieszkańców okolicy (osobna historia). Na początku nie wiedzieliśmy czy wybudujemy czy zostawimy dzieciom. Postawialiśmy wszystko na
  • Odpowiedz
@xetrov: niestety to jest problem lokalizacji. Poczytaj jak się w Stanach rozwinęła branża eksterminacji robactwa dzięki temu budownictwu.
  • Odpowiedz
@jokey: Super, czekamy na ten moment wprowadzki. Znam już na pamięć tekst: " Wykończenie Cię wykończy" haha damy radę( ͡° ͜ʖ ͡°) mam nadzieję
  • Odpowiedz
@Kasia89fws: 120 m2 użytkowej z garażem. Poddasze nieużytkowe. Ale po zrobieniu dachu dołożyłem okno dachowe i w przyszłości coś tam wymyślę. Nie chciałem dużej hawiry. Całe życie w bloku więc te 100 m mi wystarczy.
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Okna żona wybrała antracytowe z obu stron, w środku czarna uszczelka i powiem Wam, że pięknie to wygląda. Sprawy aranżacji powierzam mojemu różowemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bloodbro: no właśnie zależy gdzie. W mojej okolicy (Wrocław) koszt 1 m2 w dobrej lokalizacji to ok. 300 - 500 zł/m2. Gorsze lokalizacje to ok. 100 - 150 zł/m2, ale przy pracy w mieście oznacza to stanie w korkach ok. 1 h w jedną stronę. Poza tym sypialnie podwrocławskie to patologia - bez sklepów, usług, mediów itp. Więc wszystkie koszty dojazdu i braku wygód należałoby wliczyć w cenę gruntu.
  • Odpowiedz