Wpis z mikrobloga

@luxpl: ja elektrykę robiłem sobie sam, przyjechał tylko elektryk podłączyć mi całą rozdzielnię. Kable ciągłem sobie po podłodze w peszlach - fajna sprawa, szybko idzie i stosunkowo mało materiału się zużywa. Na budowie teraz grzeję kozą.
  • Odpowiedz
Też mam takie marzenia, ale bym musiał uśmiercić babcie i rodziców żeby sprzedać ich mieszkania i mieć te 300k na jakiś domek.A niech sobie żyją 100 lat.
  • Odpowiedz
@luxpl: hm, bez garażu masz 120 metrów. JA mieszkam w domku 108 i wychodzą 4 pokoje mieszkalne, 1 łazienka z kibel, 1 kibel, przedpokój, ganek, kuchnia. coś Ci mało tych pokoi wyszło Panie dzieju.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja to zawsze podziwiam, że Wam się wszystkim chce chałupę wybudować, potem o to wszystko dbać - teren równać, obsadzić, trawę kosić, kostkę położyć, ogrodzenie postawić, chałupę ogrzać... Ja chyba na zawsze pozostanę w blokach. Zbyt wygodnie mi ze spółdzielnią.
  • Odpowiedz
@xetrov: Energia będzie tanieć, aż będzie darmowa gdzieś koło 2030-2040 w wyniku poprawy technologii baterii i solar + wiatr.

A nawet jakby nie byla darmowa, to wątpię, żeby dramatycznie zdrożała. Mamy więcej zasobów niż można wykorzystać bez zniszczenia życia na ziemi.

Ale to tylko mój strzał, jeśli ktoś woli, to niech ociepla. Ja w tym roku ocieplam stary dom.
  • Odpowiedz
@moby22: Nam zawsze powtarzano, że przy domu to tyle roboty, a to to a to a to. A ja do tego podchodzę tak, że np. koszenie trawki to przy pięknej pogodzie+4pak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko jak się pytam kogoś czy zamieniłby się z domu na blok to jakoś nie bardzo.
  • Odpowiedz
@WolnoscRownoscBraterstwo: jej wyprodukowanie może i tak, ale na pewno nie będzie tak samo tania dla użytkownika końcowego, uwierzysz w to że którys z rządów (które obecnie jednak potrzebują sporej ilości pieniędzy na realizowanie swoich zadań - czy sensownych czy nie, bez znaczenia) dobrowolnie pozbawi się takich wpływów?

To tak jak z elektrykami, teraz jeżdzą praktycznie za darmo ale jak już będą powszechne jak teraz normalne spalinowce to pojawi się odpowiednia
  • Odpowiedz
@xetrov: Moim zdaniem w ciągu 20-30 lat zobaczymy więcej niż sobie wyobrażasz. Gwarantowany minimalny dochód dla wszystkich, darmowa energia, jedzenie. Będzie to spowodowane automatyzacją pracy i masowym bezrobociem wśród ludzi o niskich kwalifikacjach.

Socjalizm dopiero się zacznie gdy technologia go umożliwi. Jestem pewien, że to nastąpi, jeśli tylko globalna wojna nie zniszczy całego gatunku. Tylko taki kataklizm mógłby zmienić drogę tego postępu, który już podnosi głowę np w USA, czy
  • Odpowiedz
@tomd5: Okna na profilu VEKA softline 82mm, 3 szybowe, szyba 0,5, okucia Roto, antracyt obustronny, uszczelki czarne.Na taras przesuwne, w jadalni otwierane.
  • Odpowiedz