Wpis z mikrobloga

@xaxes: Notepad czy Sublime to trochę inne zastosowanie jednak. Każdy czasem musi coś w konsoli robić i ma do tego swój ulubiony edytor, a jak już się edytuje poza konsolą to wielu woli w IDE.
@xaxes: bardzo bym chciał opanować kiedyś Emacsa, bo ma kilka cech, których mi w Vimie brakuje (m.in. wykonywanie poleceń równolegle, w osobnych procesach), ale za nic nie umiem pojąć, jak się go konfiguruje. Nawet próby skopiowania cudzej konfiguracji kończyły mi się błędami. Nie znam też Lispa i niezbyt mi się chce uczyć języka specjalnie po to, by móc sobie odpicować edytor tekstu.
@Althorion: Spróbuj Spacemacsa, teraz go sprawdzam i wydaje się być ok (zwłaszcza że ma dobry evil-mode, czyli tryb vima), choć i tak wolę moją własną konfigurację, którą w sumie mógłbym wrzucić na mirko, bo jest newbie-friendly, ale musiałbym ją jeszcze dobrze okomentować
@tymonss: Niby dlaczego? Wszystkie mają windowsową wersję.

@Althorion: Przede wszystkim przejdź sobie interaktywny tutorial, który można otworzyć ze strony startowej.
Większość rzeczy możesz sobie konfigurować bez edytowania ~/.emacs przez M-x customize
Zresztą "nauka języka" do samej konfiguracji to (setq zmienna wartość), (funkcja argument), (global-set-key (kbd "kombinacja klawiszy") 'komenda), (add-to-list 'zmienna wartość) i w zasadzie tyle