Wpis z mikrobloga

#sondaz
Uwaga, sonda o dostepie do broni palnej.
Wiadomo, jest wielu zwolennikow i wielu przeciwnikow - ciekawi mnie czy widzicie pole do kompromisu. Pytanie brzmi:

Na jakich warunkach powinna byc dostepna bron palna na ostra amunicję?

  • Bezwarunkowo.18lat i kazdy powinien miec prawo ja kupic. Żadnym sluzbom nic do tego gdzie i ile strzelam. 12.9% (65)
  • Chetny powinien wyrobic licencje, broń powinna byc rejestrowana. 74.5% (376)
  • Kazda bron powinna posiadac GPS i licznik wystrzelonych naboi tak by odpowiednie sluzby mialy ciagly wglad w to gdzie i ile z niej strzelano a jej polozenie bylo zawsze znane 9.1% (46)
  • Bron palna pod zadnym wzgledem nie powinna trafiac w rece cywili 3.6% (18)

Oddanych głosów: 505

  • 10
@RickDangerous: każdy powinien mieć od 18lat prawo kupić broń myśliwską, sportową czy do obrony własnej, broń rejestrowana na konkretną osobę. Prawo do broni powinno być odbierane karanym i ludziom z problemami psychicznymi jeżeli lekarz tak zarządzi. Najlepiej centralna baza danych do której jesteś wpisywany po urodzeniu i po skończeniu 18lat możesz kupować, o ile to prawo nie zostanie Ci odebrane. Minimum formalności, prawo do broni może być odbierane, a nie musi
@tony_soprano: Moim zdaniem powinno przechodzić się badania psychologiczne, przeszkolenie z posługiwania się bronią, nie być karanym i mieć skończone powiedzmy te 21 lat. Po spełnieniu tych wymogów powinno się móc kupić broń. Bez uczestnictwa w żadnych związkach i innych pierdołach tylko po to żeby nabijać im portfele.
@skyer: no może i masz rację. Zadbałbym o to by jednak nie mógł to być każdy i trochę się trzeba by natrudzić. Danie debilom broni do domu jest niebezpieczne, fakt, że głównie dla nich.
@Mortalis: chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz, skoro uważasz, że licencja to kwestia tylko niekaralności i opcjonalnie testu psychologicznego. Nigdzie nie pisałem, że musisz mieć licencję. Okazujesz przy kupnie, że nie byłeś karany oraz jesteś zdrowy i tyle.