Wpis z mikrobloga

Na moje nieszczęście zdarzyło mi się dzisiaj obejrzeć sondę uliczną w pytaniu na śniadanie (program śniadaniowy w tvp2).
Pytano przechodniów o to kim jest "prawdziwy mężczyzna".
Sondę prowadził jakiś świeżo po studiach chłopaczek, który stara się być modny, broda na drwala, apaszka itp. Jak to w sondzie część odpowiedzi była mniej lub bardziej żenująca, a na końcu pokazali jakiegoś pana w mocno średnim wieku, który bardzo sprawnie i prawdziwie mówił o tym, że nie chodzi tu o chodzenie na siłownie itp. a o charakter, kręgosłup moralny, zapewnienie bytu rodzinie itd.
Myślę sobie o standardzik jednego bystrego dali na koniec, aż tu mi szczęka opada ze zdziwienia gdy patrzę na prowadzącego.
Zakrywał ręką twarz, że niby nie może powstrzymać śmiechu i "ojejku z jakim świrem gadam", ale jego chamskie zachowanie to dopiero początek. Potem chciał jakoś zaatakować człowieka więc dopytuje "to pan właśnie jest takim prawdziwy mężczyzną? czuje się pan prawdziwym mężczyzną?", pan w dalszym ciągu rozsądnie i ładnie odpowiadał, że prawdziwy mężczyzna też powinien charakteryzować się skromnością :) no i że nie wie czy jest, ale stara się dążyć do takiego wzoru.
Co nam pokazuje telewizja w tym czasie? Zbliżenia na nogi ręce i wydatny brzuch odpowiadającego, chyba pomyśleli, że jak mówi do rzeczy to może go ośmieszą chociaż w ten sposób. Na koniec prowadzący quazi-drwal opiera się o ścianę i teatralnie wzdycha "uff nie gadam już z tym śmiesznym idiotą" jakby nie dostrzegając, że tak wzdychać powinien jak już jego rozmówca (ale ten z pewnością ma więcej kultury i rozumu).
Rozumiem, że zawsze znajdzie się jakiś idiota, ale to przecież nie tylko wina prowadzącego (trudno taki twór nazwać dziennikarzem) ktoś to potem tak zmontował i z takim a nie innym wydźwiękiem puścił. Zastanawia mnie tylko po co, to by może trafiło do jakichś nastolatków z sianem w głowie, a nie do widowni pnś (która to jak widownia całej tv jest już dawno w wieku średnim).

#tvp #pns #bekazpodludzi #sonda #coolstory #truestory #antrosnarzeka
Pobierz antros - Na moje nieszczęście zdarzyło mi się dzisiaj obejrzeć sondę uliczną w pytani...
źródło: comment_uVRi5vdi1b7hBekvPWFEKo7q7TIPEc2F.jpg
  • 60
@antros: Twoje wnioski są zupełnie błędne. Przeprowadzającego ankietę rozśmieszył sposób mówienia tego faceta, nie chodziło tu w ogóle o treść. Prowadzący próbował przeprowadzić rozmowę normalnie, ale zwyczajnie dostał głupawki i nie mógł się powstrzymać, stąd też pod koniec odetchnął z ulgą.

Fakt, zachowanie nieeleganckie, ale nie widzę tu złej woli.

Trochę to przypomina tę sytuację, tylko tu był większy hardcore:
https://www.youtube.com/watch?v=9fCYYPCtHGs

Poza tym facet jest w środku filmu, pytają go jako
@antros: nie, nie próbują nikogo ośmieszyć, to zwykła telewizja śniadaniowej, a materiał ma mieć lekki, pozytywny wydźwięk i pytania typu "a pan się uważa za prawdziwego mężczyznę?" nie mają w sobie żadnej ironii, co najwyżej są głupie. Mogli wyciąć, być może powinni, ale powtarzam, że nie chodziło tu o treść, a o sposób mówienia tego faceta i nie było to wyśmiewanie nie było zamierzone.
@antros: nie było żadnego zbliżenia na brzuch, które i tak nie wiem co miało by oznaczać, tylko przejście kamery w dół, wzdłuż sylwetki. Równie dobrze mogło one być tylko po to, żeby kupić czas na wypowiedz "oczywiście, że Pan pasuje, nawet mimo braku garnituru...", którą pewnie też uważasz za ironiczną