Wpis z mikrobloga

- Ale to konkwistadorzy. Widzisz, że same młode byki bez kobiet, oni się nie zasymilują.
- A ilu konkwistadorów spotkałeś osobiście? Siedzisz w tym grajdole i powtarzasz ksenofobiczne brednie. Poza tym większość z nich to umiarkowani konkwistadorzy.
- Mają nas za niewiernych i nie szanują naszej kultury. Będą kraść, gwałcić i mordować tak jak u Azteków.
- Taa, mordować od razu, to nie są prymitywy tylko kształceni ludzie. Poza tym Indianie też mordują i gwałcą więc z czym masz problem nazisto?
- Nie jestem nazistą, po prostu wszędzie gdzie się zjawili były same problemy. Sklepię michę każdemu, który będzie chciał mnie okraść lub zagrozi mojej rodzinie.
- Zgłaszam tą mowę nienawiści do Rady Plemienia i masz przechlapane. Rada już klepnęła, że ich przyjmujemy. Ubogacą nas kulturowo.

#przeklejka #imigranci #neuropa #4konserwy
Zabatrawiasta - - Ale to konkwistadorzy. Widzisz, że same młode byki bez kobiet, oni ...

źródło: comment_AChdPv1IvPCdzrVvHtfuTMSKPcBGhb2q.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Zabatrawiasta: To według mnie zasadnicza różnica. Można sobie pożartować, ale branie na poważnie tego typu porównań nie ma sensu.
No chyba że przyjmiemy że kultura arabska jest o wiele bardziej zaawansowana od naszej europejskiej.
  • Odpowiedz
@Zabatrawiasta: Ma wiele do rzeczy.
Nie wiem czy ktoś ma prawo czy nie, ale na pewno łatwiej przedstawicielom bardziej rozwiniętej cywilizacji podbić słabszą. Aztekom czy innym, znacznie trudniej byłoby podbić Europę.

Obecna sytuacja w Europie jest zupełnie inna (nie mówię że bezpieczna) i jest bliższa upadkowi cesarstwa rzymskiego.
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Problem naszej cywilizacji, że przekonani o swojej wyższości kulturowej bagatelizujemy siłę prostych, lecz skutecznych metod naszych "konkurentów".

Oczywistym jest, że przyjmowanie imigrantów ma sens wyłącznie gdy ma miejsce asymilacja - oznacza to laicyzację (a właściwie "deortodoksyzację"; "deradykalizację") i przystosowanie ich do obowiązujących w europie norm społecznych. Przyjmowanie ich na taką skalę i jeszcze pielęgnowanie ich troglodyckiej "odmienności obyczajowej" prowadzi tylko do poróżnienia w poglądach, konflikty i destabilizacji rejonu (już nie
sidhellfire - @Wynoszony: Problem naszej cywilizacji, że przekonani o swojej wyższośc...

źródło: comment_HqHd0ZHjJ8JrRJwBIOq0S9IuzZjKsBtw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wynoszony:

śmieszne, ale porównanie z dupy. Bardziej zaawansowana cywilizacja kontra słabsza.

Głupiutkie wnioskowanie.

Czy nowotwór jest bardziej zaawansowany od ludzkiego organizmu? Albo wirus ebola?
Czy Viet Kong był bardziej zaawansowany od US Army?
Czy mudżahedini byli bardziej zaawansowani od ruskich w 1986?

Twoja argumentacja ma rację bytu jedynie w przypadku otwartego konfliktu zbrojnego, a i to nie zawsze (patrz p. 2 i 3 wyżej). To że UE jest bardziej zaawansowana
  • Odpowiedz
@Dutch: Nadal to sytuacje których nie da się porównać.

Filmiki z Calais chyba mówią same za siebie?

Pokazuje tylko tyle że obecna władza daje przyzwolenie tym imigrantom na przestępstwa.
  • Odpowiedz
@Wynoszony:
Wybacz, ale rozwój cywilizacyjny nie ma nic do rzeczy. Wystarczy kasa i broń i nikt się nie uchowa. Mogą mieszkać w lepiankach, ale jak długo mają pieniądze na zakup broni tak długo będą nam zagrażać.
Już nie wchodzę w dysputy czy są w stanie czy to czcza gadanina. Ryzyko jest.
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Zawsze mnie śmieszą te teksty o "bardziej zaawansowanej cywilizacji". Przecież kozojebcy latają myśliwcami równie dobrze co my, projektują masę nowego sprzętu, a dwa z najbardziej islamskich krajów mają własne programy jądrowe (Pakistan i Iran, nie liczę Iraku bo im Żydzi rozwalili reaktor jeszcze przed uruchomieniem).
Na Uniwerku w Kairze czy w Bagdadzie wykładają to samo co i w Polsce, a wbrew wykopowym memom murzyna równie łatwo nauczysz rachunku różniczkowego i
  • Odpowiedz