Wpis z mikrobloga

Programiści dzielą się na dwie grupy.

Czas rozstrzygnąć która jest lepsza.
W ankiecie mogą głosować niebieskie jak i różowe paski. Zapraszam.

#programowanie #sonda
Pobierz SystemHalted - Programiści dzielą się na dwie grupy.

Czas rozstrzygnąć która jest ...
źródło: comment_oh0XwUvC93UC1RQsxZgY5ggWc1sM87Ad.jpg

Do której grupy należysz?

  • Pierwszej 27.9% (857)
  • Drugiej 39.2% (1203)
  • Żadnej - programuje pralki 20.6% (633)
  • Każdej - zależnie od ustaleń projektu 12.3% (378)

Oddanych głosów: 3071

  • 47
2. Dlaczego? Bo istnieją konstrukcje typu:
if(xyz)
abc;

gdzie tylko pierwsza linia po "ifie" podlega spełnionemu warunkowi. Dla czytelności wolę gdy jednak klamra jest w nowej linii.
@zly_dzien: Nie wiem jakie TY piszesz funkcje, ale mnie zdarza się, że działają bardzo specyficznie z jakimś nieznanym mi interfejsem. Jak wracam za rok/dwa do aktualizacji kodu to sama nazwa funkcji niewiele mi powie o tym co sama funkcja robi, ale jak to robi to już inna bajka. Po to stosuje takie komentarze. Nie wszędzie, ale tam gdzie muszę coś opisać.
@zly_dzien: Stary. Pracowałeś kiedyś na projekcie który trwa dłużej jak 5 lat? Clean code to wymysł, jakaś ideologia. Dokumentacja? No stary...
Funkcja wskazuje na to co robi - masz rację, a co w sytuacji gdy przekazujesz jakiś niestandardowy parametr, np. z urządzenia albo jakiegoś interfejsu obcego i musisz dopisać to dla potomnych. Czasami to jest jedno/dwa zdania. Jesteś takim służbistą, że do napisania dwóch zdań będziesz odwoływał się do dokumentacji i
@zly_dzien: Stary. Pracowałeś kiedyś na projekcie który trwa dłużej jak 5 lat? Clean code to wymysł, jakaś ideologia. Dokumentacja? No stary...


Tak pracowałem i pracuję. Code review bardzo ładnie wychwytuje takie smaczki o których piszę. Nie chciałbym pracować z kimś takim jak Ty, jeżeli uważasz, że utrzymanie porządku w kodzie to jakaś ideologia.

Funkcja wskazuje na to co robi - masz rację, a co w sytuacji gdy przekazujesz jakiś niestandardowy parametr,
@nadmuchane_jaja: Pracuje nad projektem, który ma 13 lat. I odbija nam się czkawką, jak kod był napisany w Twoim stylu. Gdy przeszliśmy na Clean Code, dokumentacje, code review- kod jest uporządkowany, udokumentowany, każdy ma dostęp do informacji o flow i ogólnym działaniu. Nie tylko osoby techniczne.