Wpis z mikrobloga

pytanko do web deweloperów. potencjalny wykonawca naszego startupowego projektu chcę nam wcisnąć do projektu swój autorski cms - generalnie znam wady i zalety tego rozwiązania. alternatywą, która jest mocno przez niego odmawiana jest postawienie portalu na umbraco. ktoś mógłby może w skrócie wyjaśnić, czy takie rozwiązanie nadaje się do dosyć zaawansowanych rozwiązań?

dziękówka :*

#webdev #kiciochpyta #webmastering
  • 4
@galicjak: Nie znam dokładnie tego CMSa, ale określenie autorski CMS od zawsze wzbudza we mnie mega niechęć.

Od samego początku jesteś przywiązany do firmy która rozwija ten autorski CMS, wydaje mi się że tutaj trzeba sobie odpowiedzieć na kilka prostych pytań:

1. Czy zamierzasz robić update projektu?
- jesteś związany zdanym CMSem który nie wiadomo jak jest rozwijany i czy w ogóle będzie rozwijany, czy jakieś bugfixy są w nim robione
@galicjak: Nie bierz autorskiego, będziesz miał problem jak przyjdzie dodać jakąś nową funkcjonalności. Popularne CMS mają sporą społeczność i zawsze znajdziesz pluginy, czy szablony w dobrej cenie. Natomiast, przy jego CMS to defacto on ustala ceny.