Wpis z mikrobloga

Kolega który siedzi w Javie powiedział mi coś takiego: jesteś w miarę ogarniętym człowiekiem który potrafi myśleć logicznie, siedzisz przez 8h dziennie nad Javą - po miesiącu jesteś w stanie dostać pracę 12/14 PLN/h, umowa zlecenie. Po roku pracy i wynikach w niej - 3k na łapę, umowa o pracę - rejon: trójmiasto. Prawda to czy bajka?

#trojmiasto #java #programowanie
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peszmerd:
ja nie wierzę w to, za znajomość samego języka na poziomie podstawowym, to raczej zatrudnienia się nie znajdzie. trzeba mieć minimum java, SQL, linux, i ogarniać trochę html/js by wbijać design w templatki. A pewnie do tego dochodzi mvn, spring, hibernate i inne rzeczy.

w miesiąc to można przerobić z kompilatorem podstawy składni języka, i niewiele ponad to.

@GlenPL: @uketrab:
znacie jakąś firmę która zatrudnia
  • Odpowiedz
@peszmerd: nie wiem co do tej pory miałeś wspólnego z programowaniem - może tak jak osoby wyżej mówią lepiej zacząć od czegoś mnie złożonego (Javascript, Python)? Na Javę składa się wiele czynników i w miesiąc się nie ogarnie tak od razu, za to jak już będziesz umiał jakiś język to i szybciej ogarniesz same podstawy Javy.
  • Odpowiedz
@Jaslanin: nie znam szczegolow ale poszukaj, powysylaj CV - firmy: SII, IT Kontrakt, Nordea, JIT (Gdynia). Jeszcze polece 7n.com ;) (na stronie masz oferty pracy)
  • Odpowiedz
@kisi3l: Taaa, jasne. Na juniora w javie musiałem się orientować w Spring (z deka więcej niż @Autowired i do przodu), Hibernate, Maven, Git, wzorce projektowe, HTML, CSS, Javascript i trochę Angulara. Poniżej były praktyki, po których nie przyjmowano nikogo kto tego nie ogarniał. Także moim zdaniem trochę ponad poziomem gruntu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bouncer: Jeśli na rozmowie o pracę na stanowisku programisty Java wymagali Angulara, CSS'a i HTML'a, a do tego pytali Juniora (!) o frameworki, to zalatuje to Januszsoftex'em, szukającym full-stack developera za 1800 brutto.
  • Odpowiedz
Java - głównie backendowiec, ale zdarza się, że mnie posyłają na front. Klepię też apki na androida.

Zarobki: 2,1k netto. Pełny etat
Doświadczenie: 1 rok czystego doświadczenia komercyjnego
Studia: brak, samouk
Miasto: Warszawa
  • Odpowiedz
@peszmerd: Tak, wymagan bylo tylko tyle. Mile widziany sql i c# ale niekoniecznie.

b2b czyli kontraktor, wystawiasz im fakture na 11k + vat.
Jezeli nie masz kosztow wychodzi cos 8600 po zusie i podatkach na reke.
  • Odpowiedz
@peszmerd: pracowałem w Gdańsku 15 miesięcy - na start 2,5k netto, po 3 miesiącach 3k, a po roku doświadczenia 4k, chociaż spora ilość moich znajomych zarabiała już wtedy 5k netto.
  • Odpowiedz
@petu12: Albo mocno Cię dymają z zarobkami, albo jesteś kiepski. W Warszawie ogarnięty junior po roku wyciągnie lekko dwa razy więcej, ale wiąże się to często z pracą w korporacji.
  • Odpowiedz
@Kormas: myśle, ze jestem słaby. Nie umiem zaprojektować projektu, zeby zadziałało. Po prostu dają mi dokumentacje i specyfikacje i mam robić wg wytycznych i tyle jakoś sobie radzę. Wzorce niektóre znam, ale w ogóle nie wiem gdzie je wykorzystać w projekcie. Jak juz sa, to architekci juz to zaimplementowali, algorytmy sprowadza sie do prostych sortowan.
2.1k netto dla totalnego laika, ktory miał domowe projekty to chyba były spoko zarobki. No
  • Odpowiedz