Wpis z mikrobloga

Kolega który siedzi w Javie powiedział mi coś takiego: jesteś w miarę ogarniętym człowiekiem który potrafi myśleć logicznie, siedzisz przez 8h dziennie nad Javą - po miesiącu jesteś w stanie dostać pracę 12/14 PLN/h, umowa zlecenie. Po roku pracy i wynikach w niej - 3k na łapę, umowa o pracę - rejon: trójmiasto. Prawda to czy bajka?

#trojmiasto #java #programowanie
  • 44
  • Odpowiedz
@peszmerd: I szukając pracy mówisz, że masz miesięczne doświadczenie w Java? (pytam od strony pracownika który w przyszlosci chciałby w trójmieście szukać pracy jako programista =))
  • Odpowiedz
@Nights: jak idziesz na jakiegoś juniora, na kwalifikacyjnej przecież sprawdzą co potrafisz i jak dajesz radę, to możesz i po tygodniu nauki iść. Kwestia tego jak przyswajasz wiedzę.

@kisi3l: @uketrab: dla kogoś młodego to całkiem zajebisty hajs na początek. Czyli nic tylko siadać i się uczyć. Czy są jakieś minusy poza gapieniem się na monitor, przygarbionymi plecami i pogorszeniem wzroku, co by nie było tak za różowo?
  • Odpowiedz
@peszmerd: Wybacz, że męczę pytaniami, ale zawsze się nad tym zastanawiałem. Junior to jaki mniej więcej poziom? Co taki junior musi umieć? Po prostu zastanawiałem się, gdzie jest ta granica wiedzy z którą mógłbym już aplikowac do pracy.
  • Odpowiedz
@Nights: pytasz osoby która sama pyta o tym jak zacząć. Junior to niskie stanowisko, nazewnictwo jak na całym rynku pracy. Junior/senior.
Junior - początkujący senior - zaawansowany
  • Odpowiedz
@peszmerd: Wiem, kim jest junior. Pytam o wiedzę, jaką z reguły musi on posiadać. I faktycznie, nie zwróciłem uwagi na to, że możesz o tym nie mieć żadnego pojęcia, wybacz =p
  • Odpowiedz
Junior to jaki mniej więcej poziom?


@Nights: Poziom gruntu. Znasz podstawy języka, składnię, podstawowe pojęcia i procesy związane z wytwarzaniem oprogramowania. Do tego nie jest debilem i zna angielski na poziomie komunikatywnym.
  • Odpowiedz