Wpis z mikrobloga

Mircy, zastanawiam się nad zakupem czytnika w cenie ok. 500zł, najbardziej podobają mi się PocketBooki i raczej wybiorę któryś z nich, miał może ktoś z was z nimi jakieś doświadczenia? Będzie to mój pierwszy czytnik, więc nie do końca wiem, na co najbardziej zwracać uwagę. Czytam głównie w nocy, więc dobrze by było, gdyby miał jakieś podświetlenie.

#ebook #ebooki #czytniki #pocketbook
  • 11
@ozetka: Mój różowy kupił kilka dni temu w MediaExpert PB TouchLux 3 w białej wersji. Czytnik przez półtora dnia nie chciał się włączyć, troszkę poleżał i póki co działa bez zarzutu. Troszkę internetów przekopałem i PB TL3 to raczej udany produkt. Wady to: "długo" (pojęcie względne) się włącza - ok. 6-8 s. w przypadku otwierania ostatnio czytanej książki, palcujące się plecki.
Sam mam BasicTouch 2 od półtora (?) roku - jedyny
@ozetka: W tej cenie warto rozważyć: Kindle Paperwhite 3 (jest teraz w "napromocyjnej" cenie: http://cyfranek.booklikes.com/post/1337756/kindle-paperwhite-3-taniej-o-20-eur-z-bezplatna-wysylka-do-polski), PocketBook Touch Lux 3 (o tym jak działa możesz poczytać na przykładzie wcześniejszego modelu Touch Lux 2: http://cyfranek.booklikes.com/post/1331069/pocketbook-touch-lux-2-test-czytnika-e-bookow).

Obydwa mają wbudowane oświetlenie. Kindle ma ekran o większej rozdzielczości i może np. powiększać grafiki zawarte w tekście na cały ekran. Ma większą dostępność okładek z różnych źródeł. PocketBook z kolei ma fizyczne klawisze (np. do zmiany stron)
@Cyfranek: Mirku, a mógłbyś powiedzieć jeszcze o jakichś różnicach między PB Touch Lux 3, a PB Ultra? Te modele mnie najbardziej zainteresowały i nie mogę się zdecydować na żaden konkretny. Czytałam już na Twoim blogu o obu z nich, ale jakbyś miał któryś z tych polecić, to który by to był?
@ozetka: Wybrałbym ten pierwszy, Ultra ma słabszy ekran i długi start. Za ciemny na tę cenę. Ultra wygląda ładniej, jest lżejsza, ma audio. Ale ostatecznie czytanie na Touch Lux 3 powinno być znacznie przyjemniejsze (szybszy start, lepszy ekran). Mój recenzowany Touch Lux 2 podoba mi się, a trójka podobnież jest lepsza.
@Ash_Nazg: Tak, poleciłabym, choć porównania nie mam żadnego z innymi czytnikami. Moje wymagania spełnia wszystkie: leciutki, poręczny, ma oświetlenie, no i jest ładny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ebooki po zakupie mam od razu na czytniku, nie trzeba się nawet "męczyć" z wgrywaniem ich przez USB. Ja jestem zadowolona, ale jeśli wahasz się jeszcze między jakimiś innymi modelami, to lepiej spytaj kogoś z większym czytnikowym doświadczeniem ;)
@ozetka: Też jeszcze nie miałem styczności z żadnym czytnikiem, więc nie mam żadnych oczekiwań, ale skoro tak pozytywnie go oceniasz to mi też powinien podpasować, dzięki za informacje :)