Wpis z mikrobloga

@nico112: "W Polsce, zgodnie z danymi KGP, w latach 2002–2007 liczba
zabójstw spadła o prawie 30%, liczba zabójstw przy użyciu
broni palnej o ponad 50%, a jednocześnie o około 7% wzrosła
liczba pozwoleń na b--ń i o około 17% – liczba jednostek
broni."
Analiza BAS 2009 15
Polecam zagłębić się w inne statystyki, które jednoznacznie wskazują na to, że większa ilość broni powoduje spadek przestępstw.
  • Odpowiedz
@LisChytrus:
Najpierw trzeba wykazać korelację bo równie dobrze na tej zasadzie można wykazać, że zwiększenie sprzedaży coca coli zmniejsza przestępczość. Niemcy mają dużo więcej broni od nas więc powinno być dużo bezpieczniej(według ciebie zwiększenie ilości o 17% zmniejsza liczbę zabójstw o 30%). Poza tym jeśli mówimy o Polsce to liczba broni do ochrony osobistej sukcesywnie maleje a wzrasta liczba pozwoleń na b--ń myśliwską, sportową i kolekcjonerską.
Pomijając już zupełnie sytuację
  • Odpowiedz
@nico112: Hahah no jeżeli dla Ciebie powiązanie między bronią a przestępczością jest równoznaczne z korelacją coca cola - przestępczość to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać... Zagłęb się w statystyki a zobaczysz np w usa w stanach gdzie b--ń jest nielegalna o dziwo jest najwięcej przestępstw. (rozczaruje Cie, nie wiem jak spożycie coca coli)
Dalej, Ty chyba nie wiesz jak ciężko jest uzyskać pozwolenie na b--ń, jakie głupie wnioski trzea
  • Odpowiedz
Dalej, Ty chyba nie wiesz jak ciężko jest uzyskać pozwolenie na b--ń, jakie głupie wnioski trzea przedstawiać i jak ta cała procedura przebiega...

No jakie te głupie wnioski? Wniosek o wydanie pozwolenia, licencji i o egzamin na patent, wszystko to formalności nie sprawiające dużo problemów. Co jest według ciebie trudnego lub skomplikowanego?

Ludzie nie czują się zagrożeni dopóki ich bezpośrednio czegoś nie dotknie.

Więc jeśli nie czują się zagrożeni i nie mają broni, to dlaczego mieliby ją mieć jeśli byłaby szeroko i bezproblemowo dostępna?

Sam
  • Odpowiedz
@nico112: Twój wybór, nie chcesz nosić broni - nie noś, ale dlaczego mi zabraniasz? do pozwolenia musisz udokumentować "stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenia życia, zdrowia lub mienia" a ja chciałbym mieć b--ń na "chwilowe, prawdopodobne i przeciętne zagrożenie życia bądź mienia" dlaczego mi zabraniasz?
A rzekome statystki o usa wzięte albo z d--y albo z miejsca skąd wziąłeś te o coca coli...
  • Odpowiedz
ale dlaczego mi zabraniasz?

A gdzie ja cokolwiek zabraniam? Ja szczerze namawiam do posiadania legalnej broni i jak chcesz to pomogę ci ją zdobyć. Tylko trzeba chcieć ją zdobyć no i oczywiście trzeba mieć kasę.

do pozwolenia musisz udokumentować "stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenia życia, zdrowia lub mienia" a ja chciałbym mieć b--ń na "chwilowe, prawdopodobne i przeciętne zagrożenie życia bądź mienia" dlaczego mi zabraniasz?

Nic nie zabraniam. Pozwolenie na b--ń do ochrony osobistej to nie jedyne pozwolenie. Próbowałeś je uzyskać?

A
  • Odpowiedz
@nico112: Doceniam chęć pomocy, gdy przyjdzie co do czego odezwę się ;)
Co do statystyk 0,83% to potwierdzone, zgłoszone użycia broni przy popełnianych przestępstwach. Ciężej zbadać ile razy taka b--ń była tylko wyciągnięta i podziałała na napastnika jak kubeł zimnej wody. Taki już trochę starszy przykład ale myślę, że wart przytoczenia. Gdyby na wyspie Utoya tamci ludzie mieli b--ń to Breivik nie zabiłby ponad dwóch setek ludzi. To samo się
  • Odpowiedz
Gdyby na wyspie Utoya tamci ludzie mieli b--ń to Breivik nie zabiłby ponad dwóch setek ludzi.

Zastrzelił 60 parę osób. Poza tym to był obóz dla dzieci wątpliwa sprawa, że miałby ktoś tam b--ń.

To samo się tyczy do bardziej teraźniejszych zamachów w Paryżu. Gdyby ludzie na tamtym koncercie mieli b--ń mogliby zatrzymać morderców po pierwszych wystrzałach.

Noszenie broni na imprezy masowe jest wysoce nierozsądne. Poza tym we francji jest sporo broni.

Oczywiście
  • Odpowiedz
Pomijam fakt, że sebixy mogłyby w ogóle nie atakować mając na uwadze fakt, że możesz mieć b--ń


@LisChytrus: Sebixy jak rozumiem byłyby wykluczone z grupy osób mogących b--ń posiadać bez pozwolenia? No i w sumie co jest bardziej prawdopodobne? Że taki seba będzie szedł ze spluwą po ulicy, czy jakiś Jan Kowalski, który spieszy się do pracy lub z niej wraca?
  • Odpowiedz
@nico112:
@LisChytrus: nie, więcej klamek szczególnie gdy jest ich tak dużo że "przecieka" do światka kryminalnego nic dobrego nie robi. Ma też olbrzymie znaczenie mentalność ludzi w danym kraju. Przecież w PL mamy na dowód b--ń czarnoprochową, jakoś nie widzę żeby pijane janusze biegały i strzelały, nie widzę by ulice spływały krwią, seby nie biegają z tym jak na dzikim zachodzie.
Nic się nie dzieje. Ciekawe że jest
  • Odpowiedz
@nico112: Prawda, wziąłem złą liczbę z wikipedii, zginęło 69 osób co i tak jest dużo... We Francji ilość broni jest duża (31/100 mieszkańców) z tym, że nie jest to b--ń osobista, do obrony tylko głównie myśliwska...
Zupełnie nie zgadzam się z tym, że to żadne argumenty, czy sytuacje marginalne. Są to sytuacje, które najdobitniej pokazują nam jacy jesteśmy 'nadzy' przy realnym zagrożeniu.
  • Odpowiedz
@Fox_Murder: wydaje mi się, że światek kryminalny tak czy siak jest przesiąknięty bronią, gdy ktoś chce znaleźć b--ń ten ją znajdzie, gorzej, że standardowy Kowalski nie może łatwo i bezproblemowo wejść w posiadanie takowej. Musi to zrobić albo nielegalnie albo po bataliach z komendatem policji przedkładając odpowiednie wnioski
  • Odpowiedz
We Francji ilość broni jest duża (31/100 mieszkańców) z tym, że nie jest to b--ń osobista, do obrony tylko głównie myśliwska...

Praktycznie wszędzie na świecie większość broni to b--ń myśliwska. Cytowałeś statystyki z Polski bez uwzględnienia jej podziału gdzie chyba od końca lat 90 liczba broni do ochrony osobistej spada.

Zupełnie nie zgadzam się z tym, że to żadne argumenty, czy sytuacje marginalne.

Z tym, że to żadne argumenty to faktycznie możesz się nie zgodzić ale z tym, że to sytuacje marginalne to chyba nie ma co dyskutować.

  • Odpowiedz
gorzej, że standardowy Kowalski nie może łatwo i bezproblemowo wejść w posiadanie takowej. Musi to zrobić albo nielegalnie albo po bataliach z komendatem policji przedkładając odpowiednie wnioski

Po raz kolejny pytam po jakich bataliach? Jakie kłopoty?
@LisChytrus:
  • Odpowiedz